Turinys:

 1. Iš kur kilo tradicija puošti Kalėdų eglutę? 
 2. Kokį Kalėdų medį pasirinkti? 
 3. Kaip papuošti Kalėdų eglutę ir kokius papuošimus pasirinkti? 
 4. Kokius papuošimus pasirinkti? 
 5. Kokia eilės tvarka kabinti papuošimus? 
 6. Kaip šiuolaikiškai papuošti Kalėdų eglutę? 
 7. Kaip papuošti Kalėdų eglutę kuriant pasakišką aplinką? 
 8. Kokia eilės tvarka geriausia puošti Kalėdų eglutę? 
 9. Kokias pasirinkti Kalėdų eglutės lemputes ? 
 10. Kiek lempučių pasirinkti pagal Kalėdų eglutės aukštį? 
 11. Kada puošti Kalėdų eglutę? 
 12. Kaip išsirinkti tinkamiausius Kalėdų eglutės papuošimus už gerą kainą? 

Kalėdų eglutės puošimas yra viena gražiausių Kalėdų tradicijų. Ypač sušildo širdį, jei puošia visa šeima, o eglutės žaisliukai ir papuošimai perduodami iš kartos į kartą.  

Deja, trapios Kalėdų eglutės dekoracijos kartais sudūžta ir reikia papildyti blizgučių atsargas. Laimei, „Pepco” galite įsigyti gražių Kalėdų eglutės papuošimų patraukliomis kainomis. Ne tik namams, kuriuose jau pradeda trūkti papuošimų, bet ir tiems, kuriuose Kalėdų eglutės puošimo tradicija dar tik žengia pirmuosius žingsnius.  

Iš kur kilo tradicija puošti Kalėdų eglutę? 

Ar kada teko pagalvoti, kodėl puošiame Kalėdų eglutę? Tai nėra šimtmečius žinomas paprotys, bet tradicija, kuri mūsų žemes pasiekė XVIII ir XIX amžių sandūroje iš Vokietijos. Pradžioje Kalėdų medžiai buvo puošiami tik miestuose, o vėliau ir kaimo trobose pradėta palubyje kabinti pušies, eglės ar kėnio šakas ir jas puošti liaudiškais papuošimais. Kadangi Kalėdų eglutės puošimo paprotys yra kilęs iš pagoniškų apeigų, Bažnyčios valdžia ilgai į jį žiūrėjo nepalankiai. Tačiau šiandien sunku įsivaizduoti Kalėdas be eglutės.  

Kokį Kalėdų medį pasirinkti? 

Kalėdų eglutės puošimo tradicija Lenkijoje yra susijusi su spygliuočių medelių, simbolizuojančių atgimstančią gyvybe, dekoravimu.  Todėl geriausiai tinka eglės, kėniai ir pušys. Tačiau pasirinkimas taip pat susijęs su klausimu, ar tai turėtų būti natūrali, ar dirbtinė Kalėdų eglutė.  

 • Natūrali Kalėdų eglutė – žalia ir kvepianti. Ji primena mišką. Jei įsigysite Kalėdų eglutę vazone, vėliau galėsite ją pasodinti į žemę arba auginti balkone vazone. 
 • Dirbtinė Kalėdų eglutė – dažniausiai pagaminta iš plastiko. Ji gali atrodyti įspūdingai ir būti naudojama dešimtmečius. Deja, jos irimo procesas trunka labai ilgai, tačiau ji jums tarnaus ne vienerius metus. 

Nesvarbu, ar pasirinksite natūralią, ar dirbtinę Kalėdų eglutę, ją tinkamai papuoškite. Patarsime, kaip papuošti Kalėdų eglutę, kad ji atrodytų įspūdingai ir suteiktų šventinės nuotaikos jūsų interjerui. 

Kaip papuošti Kalėdų eglutę ir kokius papuošimus pasirinkti? 

Kalėdų eglutės puošimas yra vienas maloniausių pasiruošimo Kalėdoms akcentų. Tai metas, kai visa šeima susirenka aplink eglutę ir puošia ją gražiomis dekoracijomis. Tačiau kaip papuošti eglutę, kad ji atrodytų stilingai ir elegantiškai? Kokius papuošimus pasirinkti? 

Kaip šiuolaikiškai papuošti Kalėdų eglutę?

Šiame straipsnyje rasite visą reikiamą informaciją apie Kalėdų eglutės puošimą. Patarsime, kaip išsirinkti tinkamus papuošimus, kokia eilės tvarka juos kabinti ir kaip sukurti išskirtinę kompoziciją. Taip pat pristatysime madingiausias 2023 m. kalėdinių eglučių puošimo tendencijas. 

Kokius papuošimus pasirinkti? 

Renkantis Kalėdų eglutės papuošimus, derėtų vadovautis savo stiliumi ir skoniu. Jei mėgstate klasiką, rinkitės tradicinius raudonos, auksinės ir žalios spalvos burbulus. Taip pat galite pridėti keletą medinių ar šiaudinių dekoracijų, kurios pabrėš Kalėdų eglutės natūralumą. 

Jei norite, kad Kalėdų eglutė atrodytų originaliau, rinkitės neįprastų formų ir spalvų papuošalus. Taip pat galite pasirinkti teminį puošimą, pavyzdžiui, skandinaviško, kaimiško ar glamūrinio stiliaus Kalėdų eglutę. 

Kokia eilės tvarka kabinti papuošimus? 

Kalėdų eglutės puošimą geriausia pradėti nuo lempučių kabinimo. Tuomet bus geriau matomi kiti papuošimai. Tada galite kabinti didžiausius burbulus,  ir galiausiai – mažesnius ir subtilesnius. Taip pat nepamirškite papuošimus tolygiai pakabinti ant visos eglutės. Venkite visų papuošimų kabinimo vienoje vietoje. 

Madingiausios 2023/2024m. Kalėdų eglučių puošimo tendencijos 

Ieškote idėjos, kaip šiuolaikiškai papuošti Kalėdų eglutę? O gal svajojate apie eglutę su klasikiniais visų vaivorykštės spalvų burbulais? Peržiūrėkite mūsų įkvepiančias Kalėdų eglutės idėjas! 

Šiemet karaliaus vienspalvės Kalėdų eglutės, t. y. vienos spalvos burbulais papuoštos eglutės. Madingiausios spalvos yra balta, auksinė ir sidabrinė. 

Madingi vienspalviai balti ir mediniai kalėdinės eglutės papuošimai, kuriuos galima įsigyti Pepco

Taip pat populiarios natūralaus stiliaus Kalėdų eglutės, papuoštos medinėmis, šiaudinėmis ar kankorėžių dekoracijomis. Taip pat išlieka madingos klasikinės Kalėdų eglutės su raudonos ir auksinė spalvos papuošimais.

Kaip šiuolaikiškai papuošti Kalėdų eglutę? 

Šiuo metu daugelyje interjerų vyrauja minimalizmas ir paprastos bei nesenstančios  kalėdinės dekoracijos, kurios puikiai dera praktiškai prie bet kokio interjero, taip pat ir itin madingo Lenkijoje skandinaviško dizaino. Todėl „Pepco” netrūksta burbulų, pakabukų ir lempučių, kurie puikiai derės prie minimalistinės Kalėdų eglutės. Tarp papuošimų rasite ne tik apvalius burbulus, tačiau ir paukščius, lotoso žiedus, varveklius su deimantais, taip pat  įvairiaspalves Kalėdų eglučių lemputes.  

Asketiško stiliaus interjeruose dažnai vyrauja ryškios spalvos – pirmiausia balta. Kaip papuošti baltos spalvos Kalėdų eglutę arba kaip ją papuošti baltai, kad ji įsikomponuotų tokioje erdvėje? Tai paprasta: rinkitės tik baltus ir galbūt sidabrinės spalvos papuošimus. Eglutės šakas taip pat galite apipurkšti dirbtiniu sniegeliu.  

Kaip papuošti Kalėdų eglutę kuriant pasakišką aplinką? 

Vienaragio tema užvaldė pasaulį. Ir ne tik vaikų pasaulyje. Mitinius raguotuosius ponius pamėgo ir suaugusieji. Populiarėjant įtaisams, aprangai ir interjero puošybos daiktams su vienaragiais, jie atsirado ir ant Kalėdų eglutės papuošimų. „Pepco” galite įsigyti dailių Kalėdų eglutės žaisliukų vienaragių arba baltų ar rožinių burbulų su sparneliais. Juos galima papildyti ne mažiau gražiais širdelės, elnių ar snaigių formos pakabukų rinkiniais, blizgučiais apibarstytais burbulais ir ažūriniais Kalėdų eglutės papuošimais. Kai kuriuose rinkiniai papildyti rausvų rutuliukų dekoracijomis.  

"Disney" stiliaus peliuko Mikio Pūkuotuko Kalėdų eglutės dekoracijos iš Pepco

Kaip papuošti mažą Kalėdų eglutę? Rinkitės ažūrinius Kalėdų eglutės papuošimus 

Ažūriniai Kalėdų eglutės papuošimai gali kabėti šalia elegantiškų auksinių ir sidabrinių, tačiau juos dažniausiais renkasi minimalizmo mėgėjai. Šie subtilūs papuošimai puikiai atrodo net ant mažiausių Kalėdų medžių. „Pepco” rasite ažūrinių apvalių burbulų, dailių žvaigždžių ir grakščių angeliukų. Tai nuostabūs mažmožiai, kurie sužavės visus Kalėdų svečius.  

Kaip papuošti Kalėdų eglutę klasikinio interjero namuose? Rinkitės raudoną spalvą! 

Net ir tradicinio interjero mėgėjus sužavės raudonos klasikinės spalvos Kalėdų eglutės papuošimai. Jokia kita spalva nėra taip susijusi su Kalėdų laiku. „Pepco” parengė kalėdinių dekoracijų, tinkamų papuošti stalą, židinį ar langą kolekciją, todėl užsukite į parduotuvę ir išsirinkite šventinę dekoraciją: sniego kamuolį, Kalėdų nykštuką, dovanų kojinę ar kitą LED dekoraciją, džiuginančią linksma spalva ir tradiciškai šventine forma. Tarp raudonos spalvos dekoracijų taip pat rasite elnių ir žvaigždžių formos pakabukus ir burbulus su gražiu kaspinėliu. 

Kokia eilės tvarka geriausia puošti Kalėdų eglutę? 

 

Kalėdų eglutė su aukso, sidabro ir baltos spalvos papuošalais.

 

Kalėdų eglutę reikėtų puošti saikingai. Juk nenorite, kad Kalėdų eglutė būtų perkrauta papuošimais. Ar žinote, kokia eilės tvarka geriausia puošti Kalėdų eglutę? Jei ji jau stabiliai pastatyta jūsų numatytoje vietoje, pirmiausia galite ją papuošti Kalėdų eglutės lemputėmis. Taip galėsite tolygiai išdėlioti lempučių girliandas ir jas saugiai pritvirtinti, prieš kabinant burbulus ir kitus papuošimus. Didžiausi papuošimai turi būti kabinami ant apatinių Kalėdų eglutės šakų, o mažesni – ant aukštesnių. Kalėdų eglutės viršuje galite uždėti žvaigždę, smailų antgalį ar kitą dekoratyvinį elementą. 

Žinoma, galite keisti eilės tvarką, tačiau kabinti lemputes puošimo pabaigoje yra gana rizikinga – galima užkabinti ir numesti žemyn stiklines dekoracijos, kurios gali sudužti. 

Pepco infografikas Kokia tvarka puošti Kalėdų eglutę

Kokias pasirinkti Kalėdų eglutės lemputes ? 

Renkantis Kalėdų eglutės lemputes, reikėtų atsižvelgti į šiuos veiksnius: 

 • Spalva: Kalėdų eglutės lemputės būna įvairių spalvų – nuo klasikinės baltos ir šiltos baltos iki ryškesnių spalvų, pavyzdžiui, raudonos, žalios, mėlynos ar geltonos. Pasirinkite labiausiai interjero dizainui ir Kalėdų eglutei tinkančią lempučių spalvą. 
 • Lempučių rūšis: gali būti tradicinės arba LED. LED lemputės taupiau naudoja energiją ir tarnauja ilgiau nei tradicinės lemputės. 
 • Girliandos ilgis: lempučių girliandos ilgis turi būti pritaikytas Kalėdų eglutės aukščiui. 180 cm aukščio Kalėdų eglutei pakanka maždaug 5 metrų ilgio lempučių girliandos. 
 • Lempučių skaičius: lempučių kiekį galite pasirinkti savo nuožiūra. Jei norite, kad Kalėdų eglutė būtų ryškiai apšviesta, rinkitės girliandą su daugiau lempučių. Kita vertus, jei pageidaujate subtilesnio efekto, rinkitės girliandą su mažiau lempučių 

Kiek lempučių pasirinkti pagal Kalėdų eglutės aukštį? 

Daroma prielaida, kad kiekvienam Kalėdų eglutės aukščio metrui reikėtų naudoti maždaug 300 lempučių. Tai reiškia, kad 180 cm aukščio Kalėdų eglutei prireiks maždaug 540 lempučių. 

Jei turite 180 cm aukščio Kalėdų eglutę, galite rinktis 5 m ilgio LED girliandą su 540 lempučių. Tokio ilgio lempučių girliandos pakaks gerai apšviesti Kalėdų eglutę ir sukurti šventinę nuotaiką. 

Kada puošti Kalėdų eglutę? 

Tradiciškai, Kalėdų eglutė gali būti puošiama tik Kūčių vakarą, tačiau daugeliui šią dieną reikia nudirbti daug darbų ir užsiimti Kūčių patiekalų ruošimu. Jei norite, eglutę galite puošti dieną prieš Kūčias. Tiesą sakant, nėra jokios taisyklės, nurodančios kada puošti Kalėdų eglutę – tai graži šventinė tradicija, o ne prievolė, kurią reikia atlikti iki tam tikros dienos.  

Tradicija visai šeimai puošti Kalėdų eglutę yra labai graži – tai laikas, kurį galima praleisti kartu, be didelio skubėjimo kabinant ant eglutės šakų mėgstamus papuošimus.  

Dekoracijos ant Kalėdų eglutės: puošmenos, žvaigždutės ir pakabukai

Kaip išsirinkti tinkamiausius Kalėdų eglutės papuošimus už gerą kainą? 

Kalėdų eglutė – tai spalvų, formų ir raštų gausa ar viena dominuojanti spalva ir tema? Nuomonės šiuo klausimu išsiskiria: vieni renkasi užburiantį gausių elementų chaosą, kitiems labiau patinka rami ir tvarkinga kompozicija. Pepco paruošti Kalėdų eglutės papuošimų rinkiniai, sukomplektuoti pagal tam tikrą spalvų raktą, patiks ir vieniems, ir kitiems. Jie gali būti tiek pagrindinė dekoracijų tema, tiek ir įnešti įvairovės puošiant Kalėdų eglutę. 

 • Apžiūrėkite „Pepco” Kalėdų eglutės papuošimų rinkinius – užuot rinkęsi atskirus burbulus ir pakabukus, galite įsigyti rinkinį. „Pepco” paruošti Kalėdų eglutės papuošimų rinkiniai yra sudaryti pagal tam tikrą spalvų raktą. Jie puikiai papuoš kiekvieną Kalėdų eglutę ir nėra brangūs! 
 • Jei pageidaujate, pirkite atskirus burbulus ir kitus papuošimus – „Pepco” jūsų laukia daugybė variantų ir platus įvairiausių spalvų bei stilių dekoracijų asortimentas. Pas mus rasite glamūrinio stiliaus pakabukų – pavyzdžiui, snaigių ar varveklių formos. Taip pat siūlome kaimiško stiliaus dekoracijas – pavyzdžiui, medinius elnius ir barzdotus nykštukus. Taip pat turime madingiausių blizgučiais apibarstytų aksominių sodrių spalvų burbulų.  

Nežinote, ką pasirinkti? Apsilankykite artimiausioje „Pepco” parduotuvėje, kad pamatytumėte visą mūsų Kalėdų eglučių papuošimų asortimentą ir išsirinktumėte jums labiausiai patinkančias dekoracijas. Linkime jums nuostabių šeimos akimirkų šalia gražiai papuoštos Kalėdų eglutės!