Turinys:

 1. Kas švenčia gimtadienį? Pritaikykite planus jubiliato amžiui ir pagal jo pageidavimus! 
 2. Teminiai gimtadieniai – ne tik vaikams
 3. Gimtadienio dekoracijos – sukurkite šventinę atmosferą
 4. Gimtadienio šventės stalo dekoravimas – staltiesės, servetėlės ir indai 
 5. Suplanuokite gimtadienio šventės meniu – karštus patiekalus, užkandžius ir gėrimus
 6. Saldžių ir sūrių gimtadienio šventės užkandžių idėjos 
 7. Nepamirškite torto! 

Gimtadienio šventė yra puiki proga paminėti svarbią dieną jubiliato gyvenime. Tinkamai suplanuotame gimtadienyje galėtų būti ne tik patrauklios dekoracijos ir skanūs užkandžiai, bet ir rengiami įvairūs žaidimai ir veiklos, atitinkantys jubiliato charakterį ir amžių. Atminkite, kad norint surengti pavykusią šventę, labai svarbu atsižvelgti į jubiliato pageidavimus ir visus renginio elementus pritaikyti jam. Pradėkime? 

Kas švenčia gimtadienį? Pritaikykite planus jubiliato amžiui ir pagal jo pageidavimus! 

Planuojant gimtadienio šventę labai svarbu atsižvelgti į jubiliato amžių ir pomėgius. Vaikams puikiai tiks teminės šventės su mėgstamais pasakų personažais, paaugliams labiau patiks klubo ar sporto stiliaus vakarėliai. Suaugusiems galite organizuoti renginį su elegantiškais patiekalais ir jų skonį atspindinčia muzika.  

Nepamirškite pritaikyti planus atsižvelgiant į jubiliato asmenybę, taip pat jo interesus ir pomėgius. 

Teminiai gimtadieniai – ne tik vaikams

Teminiai gimtadieniai – puikus būdas paįvairinti šventę, nepriklausomai nuo dalyvių amžiaus. Sužinokite populiariausius vaikų, paauglių ir suaugusiųjų gimtadienių švenčių motyvus ir elementus, kurie padės sukurti norimą atmosferą.  

Vaikų teminių švenčių motyvai: 

 • Piratai: dekoracijos su lobiais, žemėlapiais ir piratų laivais, žaidimai ir lobių paieškos. 
 • Princesės: pasakų dekoracijos, princesių kostiumai, karūnos ir stebuklingos lazdelės, gimtadienio sostas jubiliatui. 
 • Superherojai: dekoracijos su garsių superherojų motyvais, kostiumai, drąsos ir vikrumo žaidimai. 
 • Kosmosas: dekoracijos su žvaigždėmis ir planetomis, teminiai užkandžiai, edukaciniai žaidimai ir viktorinos apie kosmosą. 
 • Dinozaurai: dekoracijos priešistoriniais motyvais, fosilijų paieška. edukaciniai žaidimai apie dinozaurus. 

Paauglių teminių švenčių motyvai: 

 • Holivudas: raudonasis kilimas, paparacių fotografijos, filmų dekoracijos, viktorinos apie filmus. 
 • Retro: pasirinkto dešimtmečio muzika ir kostiumai, šokių konkursai, retro žaidimai ir pramogos. 
 • Sportas: dekoracijos su mėgstamų sporto šakų motyvais, mini turnyrai, sporto varžybos. 
 • Muzika: karaokė, šokių kovos, dekoracijos, susijusios su mėgstamomis grupėmis ar muzikos žanrais. 
 • Kelionės: su įvairiomis šalimis susijusios dekoracijos, teminiai kampeliai, geografijos viktorinos ir žaidimai. 

Suaugusiųjų teminių švenčių motyvai: 

 • Vynas ir sūris: vyno degustacijos, elegantiški užkandžiai, žinios apie vyną ir sūrius. 
 • Nerūpestinga vaikystė: atkurtas vaikystės stilius, jaunystės nuotraukos ir muzika, teminės viktorinos. 
 • Maskaradas: kaukių balius, paslaptingos dekoracijos, geriausios kaukės konkursai. 
 • Kulinarinė kelionė: įvairių pasaulio šalių patiekalų degustacijos, teminės maisto gaminimo demonstracijos. 
 • Vintažinis stilius: retro dekoracijos, senų laikų muzika, stiliaus konkursai. 

>>Siūlome perskaityti patarimus dėl dovanos draugei  

Pasirinkite gimtadienio šventės laiką ir vietą – pasirūpinkite kvietimais!  

Planuodami renginio laiką ir vietą įsitikinkite, kad data yra tinkama visiems svečiams. Įvertinkite vietos prieinamumą (ypač jei tarp svečių yra neįgaliųjų, senjorų ar tėvų su mažais vaikais), privažiavimo patogumą, automobilių stovėjimo aikštelę ir aplinkos saugumą. Atsižvelgiant į planuojamos veiklos pobūdį (pvz., šokiai, žaidimai su animatoriais), renginio vietoje turėtų būti pakankamai erdvės žaidimams.  

Taip pat pasirūpinkite iš anksto išsiųstais kvietimais, kuriuose turi būti nurodyta visa reikalinga informacija. Kvietimai gali atspindėti renginio temą, tai sustiprins džiugų nekantravimą laukiant įvykio. Organizuojant didesnius gimtadienio renginius, kai kviečiate platesnį draugų ratą, galite paprašyti jų patvirtinti, ar jie nori dalyvauti šventėje, tai leis dar geriau jai pasiruošti.  

Gimtadienio dekoracijos – sukurkite šventinę atmosferą

Tinkamai parinkus dekoracijas galima papuošti ir individualizuoti bet kokį interjerą, kad niekam nekiltų abejonių, jog tai gimtadienio šventė.  

Kaip parinkti ir suderinti gimtadienio šventės dekoracijas? Galite rinktis universalias dekoracijas, pavyzdžiui, stilingas žvakes, žibintus ir lempas bei LED lempučių girliandas. Gera idėja būtų išdėstyti patalpoje vazas, į kurias galima įdėti skintas gėles, dekoratyvines šakeles ar modernaus dizaino dirbtinius augalus.  

Ruošiant dekoracijas, derinkite spalvas. Optimaliausias sprendimas yra pasirinkti konkretų spalvinį motyvą visai šventei, susijusį su mėgstamiausia jubiliato spalva arba renginio tema.  

Gimtadienio šventėje šviesos ir gėlių dekoracijas paprastai papildo balionai, spalvoto popieriaus juostelės ir girliandos. Individualizuoti baneriai arba plakatai su gimtadienio sveikinimais – puikus būdas suteikti interjerui asmeninį akcentą.  

>>Nežinote, ką nupirkti antrajai pusei Valentino dienai? Žiūrėkite mūsų patarimus:  

Gimtadienio šventės stalo dekoravimas – staltiesės, servetėlės ir indai 

Gimtadienio šventės stalo dekoravimas yra menas, reikalaujantis atsižvelgti į keletą svarbių elementų. Labai svarbu stalo dekoracijas pritaikyti bendrai šventės temai ir jubiliato pageidavimams. Staltiesės, servetėlės ir indai turi sudaryti darnią visumą, kuri džiugintų svečius ir sukurtų
tinkamą šventės aplinką. 

 • Staltiesės ir servetėlės – rinkdamiesi staltieses ir servetėles, nepamirškite derinti jų spalvas su kitomis dekoracijomis. Galite rinktis elegantiškus audinius ar žaismingus raštus. Pastarieji puikiai tinka vaikų ir teminėms šventėms. 
 • Lėkštės, dubenėliai ir padėklai – rinkitės praktiškas, tačiau vizualiai patrauklias lėkštes ir dubenėlius. Galite rinktis klasikinius vienspalvius modelius arba spalvingesnius ir raštuotus, ypač jei jie dera su renginio tema. 
 • Stiklinės, puodeliai ir taurės – priderinkite stiklines, puodelius ir taures prie patiekiamų gėrimų rūšies. Elegantiškiems suaugusiųjų vakarėliams patartina rinktis stiklines taures, o vaikų šventėms pravers patogūs puodeliai su rankenėlėmis. 

Vaikų šventėse alternatyva keraminiams ir stikliniams indams gali būti spalvoti plastikiniai indai, geriausia daugkartiniai, kurie yra visiškai saugūs ir puikiai atitinka ekologines tendencijas. Rinkitės indus, kuriuos taip pat galima naudoti iškylose ar vasaros vakarėliuose sode.  

Suplanuokite gimtadienio šventės meniu – karštus patiekalus, užkandžius ir gėrimus

Geras maistas yra svarbus kiekvienos gimtadienio šventės elementas. Meniu turi būti pritaikytas jubiliato amžiui ir svečių skoniui. Vaikams tiks paprasti ir spalvingi užkandžiai (pvz., lazdelės, saldūs guminukai, vaisių iešmeliai, blyneliai), o suaugusieji galės įvertins įmantresnius skonius (pvz., šaltų užkandžių lėkštės su įvairių rūšių sūriais ir mėsos gaminiais).  

Sudarant gimtadienio šventės meniu, verta pasirūpinti įvairove, patiekiant karštus patiekalus ir šaltus užkandžius, taip pat plačiu gėrimų pasirinkimu. Taip pat nepamirškite atsižvelgti į galimą svečių alergiją maistui ir mitybos prioritetus. 

Saldžių ir sūrių gimtadienio šventės užkandžių idėjos 

Gimtadienio šventėse labai populiarūs vieno kąsnio saldūs ir sūrūs užkandžiai. Kas tai galėtų būti?  

Pateikiame keletą saldžių ir sūrių užkandžių gimtadienio šventei idėjų: 

 • Mini picos – nedidelės, patogios, galima paruošti su įvairiais priedais. 
 • Lašišos sumuštiniai arba suktinukai – elegantiški ir lengvai paruošiami, puikiai tinka suaugusiųjų gimtadienio šventėms. 
 • Sūrio ir vynuogių vėrinukai – paprastai paruošiami ir labai mėgstami.  
 • Šokoladu aplieti vaisiai – visada labai populiarus saldus užkandis (papildoma atrakcija bus įrengtas šokolado fontanas, kuriuo svečiai galės bet kada naudotis).  
 • Trapūs sausainiai (įvairių rūšių mišinys ) – saldus užkandis, kuris patiks kiekvienam svečiui. 
 • Mini skrebučiai su kumpiu ir sūriu – sotus užkandis, kurį galite patiekti per vaiko ar paauglio gimtadienio šventę.  
 • Keksiukai – lengvai paruošiama, patiekiama patogiuose įdėkluose ir tinkanti bet kokiai šventei saldi klasika. 
 • Nachos“ traškučiai su gvakamole – puikiai tinka meksikietiškų skonių mėgėjams. 
 • Mini salotos – puodeliuose, lengvai valgomos ir vizualiai patrauklios. 

Nepamirškite torto! 

Tortas yra svarbiausias daugumos gimtadienio švenčių elementas. Galite rinktis klasikinį tortą su kremu ir vaisiais arba elegantišką šokoladinį tortą. Įdomi alternatyva tradiciniams tortams gali būti lengvas morengo pyragas, aromatingas apkepas, ledų tortas ar iš atskirų keksiukų sudėliotas bokštas. Nepamirškite torto individualizuoti, pavyzdžiui, įrašyti jubiliato vardą ar jį papuošti teminiu dekoru. Žvakės? Jų taip pat neturėtų trūkti! Jei norite įspūdingo efekto –  papuoškite  tortą fejerverku.  

Atminkite, kad „Pepco” siūlo įperkamų ir patrauklių prekių, kurios padės sukurti puikią aplinką kiekvienoje gimtadienio šventėje, idėjas.