Turinys:

  1. Papuoškite namus pavasarį – pagal naujausias madas
  2. Pavasario stiliaus tekstilinės dekoracijos – staltiesės, takeliai ir kilimėliai
  3. Pavasario žaluma interjere – augalai vazonuose ir gėlės vazose
  4. Žvakės, difuzoriai ir makramė – pavasario dekoracijos

Pavasaris – tai metas, kai gamta pabunda gyvybei ir įkvepia mus keisti savo artimiausią aplinką. Pavasario dekoracijos ne tik atspindi šį ypatingą metų laiką, bet ir suteikia interjerui energijos ir gaivos. Atraskite patikrintus būdus, kurie padės į namus įsileisti pavasarį! Kviečiame susipažinti su šviežiomis pavasario dekoracijų idėjomis ir įkvėpimu, kuris pakeis bet kokį interjerą.

Papuoškite namus pavasarį – pagal naujausias madas

Dabartinėse pavasario dekoravimo tendencijose daugiausia dėmesio skiriama harmonijai su gamta ir subtiliam spalvų panaudojimui. Šiais metais populiarios yra pastelinės spalvos, kurios puikiai dera su natūraliomis medžiagomis, pavyzdžiui, mediena, linu ir medvilne. Gėlių raštai ir toliau išlieka madingi, suteikdami interjerui lengvumo ir gaivumo. Minimalistinės formos ir paprastos linijos įgauna vis didesnę reikšmę, pabrėžiant ramybės ir tvarkos poreikį. 

Jau keletą sezonų pavasario puošyboje visuomet dominuoja gyvi augalai, kurie turi ne tik estetinę vertę, bet ir teigiamą poveikį mūsų savijautai. Antrus metus iš eilės didelę reikšmę teikiame ekologiškiems ir tvariems sprendimams. „Upcycling“, t. y. naujų daiktų kūrimas iš naudotų medžiagų, tampa vis populiaresnis, nes leidžia individualiai ir originaliai dekoruoti interjerą aplinkai nekenksmingu būdu.

Pavasario stiliaus tekstilinės dekoracijos – staltiesės, takeliai ir kilimėliai

Tekstilė yra vienas paprasčiausių ir veiksmingiausių būdų atgaivinti interjerą atėjus pavasariui. Staltiesės, takeliai ir kilimėliai ne tik apsaugo stalviršius ir komodas, bet ir yra svarbus dekoratyvinis elementas, suteikiantis patalpoms spalvų, raštų ir tekstūrų.

Pasirinkus tinkamas tekstilės spalvas ir raštus galima visiškai pakeisti interjero stilių. Pavasarį rinkitės ryškias, pastelines spalvas, kurios puikiai atspindi šio metų laiko lengvumą ir gaivumą. Populiarūs yra mėlynos, mėtų, rožinės ar geltonos spalvos atspalviai, kuriuos galima lengvai derinti su santūresnėmis spalvomis, pavyzdžiui, smėlio, pilka ar balta.

Gėlių raštai yra įprastas pavasarinis pasirinkimas, tačiau galima rinktis ir kitus motyvus, pavyzdžiui, geometrines figūras ar švelnius dryžius. Svarbu, kad raštai atitiktų kambario stilių – paprasti, minimalistiniai motyvai geriau derės moderniuose interjeruose, o tradicinėse ir rustikaliose erdvėse galima rinktis įmantresnius ir turtingesnius raštus.

Rinkdamiesi dekoratyvinę tekstilę, atkreipkite dėmesį į medžiagos kokybę ir rūšį. Natūralūs audiniai, pavyzdžiui, linas ar medvilnė, yra ne tik malonūs liesti, bet ir juos lengviau valyti bei yra tvirtesni. Be to, jie yra ekologiškesni, o tai svarbu kuriant tvarų dekoravimo būdą.

„Pepco“ infografika apie vazos gėlėms pasirinkimą 

Pavasario žaluma interjere – augalai vazonuose ir gėlės vazose

Pavasaris – puikus metas į interjerą įnešti daugiau žalumos. Augalai ne tik puošia erdvę, bet ir padeda gerinti oro kokybę ir mūsų savijautą.

  • Renkantis augalus verta atkreipti dėmesį į jų šviesos ir drėgmės poreikius. Pavasariniai augalai, pavyzdžiui, hiacintai, primulės ir krokai, gerai auga ant palangių, kur turi pakankamai šviesos. Klasikiniai vazoniniai augalai, tokie kaip zamiokulkas, monstera ar sansevjera, yra mažiau reiklūs ir gali augti mažiau saulėtoje vietoje. 
  • Žaliųjų augalų dekoratyvumą pabrėžia tinkamai parinkti gėlių vazonai ir vazonėliai. Pagal dabartines tendencijas daugiausia dėmesio skiriama natūralioms medžiagoms, pavyzdžiui, keramikai, taip pat geometrinėms formoms ir pastelinėms spalvoms. Verta rinktis vazonus, kurie papildo interjero stilių ir suteikia savitumo.
  • Skintos gėlės – alternatyva vazoniniams augalams. Šviežios puokštės yra puikus būdas greitai atnaujinti interjerą – jos į mūsų namus atneša intensyvias spalvas ir pavasario kvapus.  Pavasarinės puokštės turėtų būti lengvos ir gaivios. Galite eksperimentuoti su įvairių rūšių gėlėmis, pavyzdžiui, tulpėmis, narcizais ar frezijomis,  pridėdami žalių akcentų. 
  • Vaza yra ne tik indas gėlėms laikyti, bet ir svarbus dekoratyvinis elementas. Priklausomai nuo interjero stiliaus, galite rinktis įvairių medžiagų vazas – nuo klasikinių stiklinių iki modernių metalinių ar keraminių modelių. 

Žvakės, difuzoriai ir makramė – pavasario dekoracijos

Moteris stovi ant lovos, fone – makramė

Žvakės ir kvapų difuzoriai yra dekoratyviniai priedai, kurie interjerui papildomai suteikia pavasariškos nuotaikos. Tokiu metų laiku puikiai tinka lengvi, gaivūs kvapai, pavyzdžiui, levandų, jazminų, rožių, citrusinių vaisių ar mėtų, padedantys sukurti jaukią aplinką. 

Makramė – stilinga sienų puošybos forma, puikiai atitinkanti pavasario nuotaiką. Derinant tradicinius metodus ir šiuolaikinį dizainą, natūralių spalvų, pavyzdžiui, smėlio, baltos ar žalios, ji gali būti gražus bet kokio interjero akcentas. 

Taip pat galime rinktis „pasidaryk pats“ dekoracijas, pavyzdžiui, vainikus, virveles ar popierines dekoracijas. Tai puikus būdas suteikti interjerui asmeninį akcentą. Apšvietimas ir žibintai gali sukurti stebuklingą aplinką, ypač balkone, terasoje ar aplink langus. Natūralių elementų, pavyzdžiui, šakelių, akmenų ar kriauklių, sudėtų į stiklines vazas ar dubenėlius, panaudojimas gali suteikti interjerui natūralumo ir yra gražus, paprastas pavasario stiliaus akcentas.