Turinys:

  1. Nuo ko pradėti įrengiant balkoną?
  2. Kaip įrengti balkoną?
  3. Balkone praverčiantys priedai
  4. Kaip įrengti mažą balkoną?
  5. Kaip įrengti siaurą balkoną?
  6. Didelis balkonas ar terasa – kaip įrengti didelę erdvę už gerą kainą?

Daugelis žmonių, nusprendusių gyventi mieste, svajoja apie žalią vietą, kurioje galėtų atsipalaiduoti. Turėdami gerų ketinimų ir naudodami „Pepco“ parduotuvėse parduodamus priedus, daugiabučio namo balkone galite susikurti savo sodo pakaitalą! Nuo ko pradėti ir kaip įrengti balkoną, kad jis taptų malonia poilsio vieta?

Nuo ko pradėti įrengiant balkoną?

Dauguma butų turi papildomas erdves, pavyzdžiui, balkonus, terasas, lodžijas ir net nedidelius sodus. Kiekvieną iš šių erdvių galima sutvarkyti taip, kad ji taptų idealia poilsio vieta. Balkonų įrengimo sėkmės raktas – gera idėja, tinkamas erdvės planavimas ir gerai apgalvoti aksesuarai. 

Balkoną įrengti pradėkite nuo:

  • Tikslaus išmatavimo.
  • Pagalvokite, koks interjero stilius Jums labiausiai patinka. 
  • Apibrėžkite savo poreikius ir lūkesčius. Pagalvokite, ar norite, kad Jūsų balkonas būtų žalias valgomasis, o gal norite jame leisti tingias popietes su knyga? 
  • Atkreipkite dėmesį į tai, kiek saulės spindulių patenka į balkoną ir į jo apšviestumą pasaulio krypčių atžvilgiu. Nuo šių klausimų priklausys, kokias gėles balkonui galima pasirinkti. 

Kai turėsite tikslius balkono matmenis ir aiškų tikslą (pavyzdžiui, norite balkone įrengti valgomojo zoną arba vietą dviem žmonėms atsipalaiduoti), galite pradėti darbus. 

Kaip įrengti balkoną?

Balkono įrengimas daugiabučiame name priklauso nuo jo dydžio, individualių poreikių, finansinių galimybių ir, svarbiausia, butų savininkų kūrybiškumo. Sumaniai sutvarkytas gali tapti viena svarbiausių buto vietų, leidžiančių tiesiogiai bendrauti su gamta.

Pirmiausiai:

  • Pasirūpinkite grindimis ir sienomis
    Daugeliui kyla klausimas, ką kloti ant balkono grindų. Paprastai pasirenkamos plytelės, tačiau jos gali kelti problemų. Kad sumažintumėte tokių problemų, kaip slidumas, riziką, rinkitės šalčiui atsparias ir neslidžias porcelianines akmens masės plyteles. O kas balkone vietoj plytelių? Galite rinktis ne tik dirbtinę žolę, bet ir akmens dangą ar kompozitų grindis. Nepamirškite, kad grindinys ir sienos yra viso interjero fonas.
  • Pasirinkite baldus
    Pagrindinė ir svarbiausia balkono dalis yra patogūs sėdimieji baldai. Tai gali būti foteliai, kėdės, pufai arba sėdynės iš padėklų. Tai dar ne viskas. Norint laikyti balkono priedus, pavyzdžiui, kėdžių pagalvės laistytuvą, pravers balkono spintelės ar lentynos. Jei neįsivaizduojate vasaros dienų be deginimosi saulėje, taip pat įsigykite balkonui skirtą gultą – jis gali būti sulankstomas, kad neužimtų vietos, kai jo nenaudojate.
  • Išrinkite augalus
    Balkono gėlės – tai ne tik pelargonijos ir surfinijos, bet ir įvairūs žydintys ir žali augalai. Priklausomai nuo to, ar Jūsų balkonas yra saulėtoje, ar pavėsingoje vietoje, galite rinktis rožes, melsves, levandas, spygliuočius, dekoratyvines žoles ir daugelį kitų augalų. Beje, rinkitės tokias balkono dėžes, kurias galima pastatyti arba pakabinti ant baliustrados. Laisvai pastatomas balkono vazonai įvairių dydžių puikiai atrodo ant grindų, taip pat ant knygų lentynos ar gėlyne. 
  • Parinkite priedus
    Ieškokite tokių daiktų kaip balkonų kilimėliai, kėdžių pagalvės ir apšvietimo elementai, pavyzdžiui, žibintai.

„Pepco“ infografikas apie balkonų priedus

Balkone praverčiantys priedai

Kas balkonui tikrai naudinga, o ko galima atsisakyti? Tikrai nepakenks turėti skėtį, burę ar markizę nuo saulės – ypač jei balkoną apšviečia daug saulės spindulių. Taip pat gali būti naudingos balkono pagalvės, kad sėdėti ant kėdžių ir gultų būtų daug patogiau. Šaltesnėmis dienomis ar vakarais taip pat pravers šiltas pledas. Pepco asortimente rasite minkštų pledai ir lovatiesės, puikiai tinkančių balkonui!

Kaip įrengti mažą balkoną?

Daugelio miestų daugiabučių balkonų plotas yra nedidelis, todėl savininkai nesistengia jų paversti poilsio vietomis. Tuo tarpu nedidelis balkonas gali būti ne tik jaukus ir paprastas įrengti, bet ir lengvai prižiūrimas.

Kaip įrengti mažą balkoną, kad jis atrodytų erdvus?

  • Rinkitės šviesias spalvas, sulankstomus arba daugiafunkcinius baldus.
  • Kruopščiai rinkitės augalus – bet koks augalas, skirtas nedideliam balkonui, turi būti apgalvotas pirkinys. Rinkitės koloninius ir vijoklinius augalus, kurie neužima daug vietos, bet gali sukurti žalią sieną. 
  • Pirkdami priedus, laikykitės nuoseklios stiliaus, pavyzdžiui, rinkitės vienodus arba labai panašius balkonų dangčius, kad nesudarytumėte chaoso įspūdžio.

Nedidelis balkonas gali būti kvadratinis, tačiau yra ir labai siaurų balkonų – ar juos taip pat lengva įrengti?

Kaip įrengti siaurą balkoną?

Siauras, nedidelis balkonas daugiabutyje, moderniai įrengtas.

Įrengti pailgą balkoną nebūtinai turi būti sudėtinga! Jums tereikia pasirūpinti apgalvotais baldais, aksesuarais ir priedais.

Kokius baldus rinktis siauram balkonui?

  • Sulankstomi – pavyzdžiui, prie sienos prisuktas stalviršis, kuris naudojamas kaip stalas, gali būti sulankstomas, kad nenaudojamas užimtų daugiau vietos.
  • Mobilūs – rinkitės lengvus baldus, kuriuos prireikus lengva perkelti.
  • Ar žinojote, kad balkono dėžės iš medžio gali būti sėkmingai naudojamos ne tik pagalvėms laikyti, bet ir kaip stalas ar sėdynė?

„Pepco“ parduotuvės asortimente rasite visus balkonui reikalingus priedus.

Didelis balkonas ar terasa – kaip įrengti didelę erdvę už gerą kainą?

Erdvi terasa suteikia puikių dizaino galimybių. Tuo pačiu metu daugelis didelių balkonų ar terasų savininkų baiminasi dėl didžiulių tokių įrengimų išlaidų. Užtenka apsilankyti „Pepco“ ir pamatysite, kad gražūs balkono daiktai nebūtinai turi būti brangūs. 

Didelio balkono ar terasos įrengimas:

  • Nepamirškite, kad ši erdvė yra natūralus buto tęsinys, todėl jos įrengimas ir charakteris turėtų būti susijęs su interjero dizainu.
  • Nebūtina rinktis kompaktiškų, sulankstomų ar daugiafunkcinių baldų. Didelėje erdvėje idealiai tinka didesni ir patogūs sėdimųjų baldų komplektai, kuriuos sudaro sofa, foteliai ir stalas (pagaminti iš oro sąlygoms atsparių medžiagų). 

Bet kurio balkono ar terasos dizaine svarbus elementas tai apšvietimas. Pasiimkite įvairaus dydžio žibintus, kad vakare tamsą apšviestumėte natūralia, šilta šviesa.