Turinys:

 1. Ką pasiimti į iškylą valgyti ir gerti?
 2. Iškylos organizavimas

Atpalaiduojanti iškyla – tai nuostabi vizija, kurią galima įgyvendinti savo sode, parke ar miško laukymėje. Nesvarbu, kur norite surengti iškylą, būtinai pasiruoškite skanėstų. Kokį maistą pasiimti į iškylą? Kokie gėrimai ir kas dar gali būti tinkami?

Ką pasiimti į iškylą valgyti ir gerti?

Iškylos maistas nebūtinai turi būti labai sudėtingas, tačiau neturėtų būti ir pernelyg paprastas – juk iškyla – tai pramoga, kurios pagrindinis tikslas – valgyti lauke. 

Iškylos receptai:

 • Sumuštiniai, riestainiai ar bagetės – galite paruošti namuose ir tiesiog supakuoti į iškylos krepšį. Tai gali būti tiek paprasti sumuštiniai su salotomis, kumpiu, sūriu ir pomidorais, tiek sudėtingi riestainiai su humusu, daigais ir avokadu. Svarbu produktų kokybė (duona turi būti šviežia) ir geras sudedamųjų dalių parinkimas. 
 • Tortilijos – puikus savo paprastumu iškylos maistas. Paruoškite jas iš anksto ir pasiimkite su savimi. Galite pasigaminti tortiliją su žolelių sūriu, lašiša ir traškiomis salotomis. Kita idėja – tortilija, patepta ajvaru, įdaryta keptais dešros gabalėliais ir kimči. Kitas pasiūlymas – tortilija su kepta vištiena, česnakiniu padažu ir salotomis. 
 • Lėkštė, pilna užkandžių – pavyzdžiui, įvairių rūšių sūrio, šaltos mėsos, riešutų ir įvairių kitų priedų, pavyzdžiui, alyvuogių, vyšninių pomidorų ir marinuotų agurkų. 
 • Pastos ir dažiniai su užkandžiais – iš anksto pasiruoškite humuso, tzadzikio ir gvakamolės. Taip pat pasiimkite kubeliais supjaustytų daržovių (paprikų, salierų, nuluptų morkų) ir „grissini“ lazdelių, kukurūzų traškučių ir kitų produktų, kuriuos galima pamirkyti dažiniuose ir padažuose. 
 • Limonadas arba vaisių arbata – nepakeičiami vasaros iškyluose. Limonadą ir arbatą geriausia pasigaminti patiems ir pasiimti su savimi buteliukuose arba specialiame stiklainyje su čiaupu. Viskas, ko reikia limonadui pasigaminti, yra kelios citrinos, vanduo ir cukrus. Paįvairinimui taip pat galite naudoti laimus. Užvirkite arbatos iš mėgstamų lapelių ar arbatos maišelių, tada į ją įpilkite vaisių sulčių. 
 • Kava – galite pasiimti su savimi termose, kad ji neprarastų reikiamos temperatūros.
 • Gaivieji gėrimai ir vaisių sultys – iškylos metu gali suteikti įvairovės. Tradiciniai įvairių skonių apelsinų gėrimai, tonikai ir gazuoti vandenys puikiai malšina troškulį, o vaisių sultys suteikia vitaminų ir maistingųjų medžiagų.

Visus iškylos patiekalus geriausia pagaminti arba iš dalies ruošti namuose, o patiekalus ir gėrimus pakuoti į atitinkamo dydžio indus. „Pepco“ maisto ir gėrimų indai puikiai tinka šiam vaidmeniui.

Iškylos organizavimas

Iškylos krepšelis romantiškai vakarienei paplūdimyje prie upės

Šauni išvyka priklauso nuo daugelio dalykų. Oras gali būti labai svarbus, tačiau ne mažiau svarbu pasirinkti patogią vietą, datą ir pasiimti būtiniausius daiktus. 

Planuodami iškylą nepamirškite:

 • Patikrinkite orų prognozę iš anksto ir dieną prieš iškylą.
 • Tinkamos vietos pasirinkimas – iškylauti leidžiama ne visur. Įsitikinkite, kad parke ar miške, į kurį vykstate, tai nėra draudžiama. 
 • Būtiniausių daiktų pakavimas – iškyla tai ne tik geras maistas!

„Pepco“ infografikas apie iškylos pramogas

Ką pasiimti su savimi į iškylą (be maisto)?

 • Pledas – sunku įsivaizduoti iškylą be pledo. Tai gali būti specialus išvykai skirtas pledas, kuris bus atsparus drėgmei ir purvui. Jei tokio neturite, tinka ir kitas pledai ir lovatiesės – geriausiai tamsesnės spalvos.
 • Stalo indai ir įrankiai – lauko sąlygos nereiškia, kad turite atsisakyti patogumo. Kad valgis lauke iš tiesų būtų panašus į iškylą, patartina jį patiekti lėkštėje. Jei renkatės vienkartinius indus, rinkitės biologiškai skaidžius!
 • Servetėlės – net ir patiems atsargiausiems žmonėms pasitaiko nelaimių valgant, todėl visada pravartu po ranka turėti servetėlę burnai, smakrui ar rankoms nusišluostyti. 
 • Dėžė arba maišelis atliekoms – tai labai svarbu, nes gali nebūti šiukšliadėžės arba ji gali būti perpildyta. 
 • Staltiesė – jei norite, kad iškyla būtų išskirtinė, pasiimkite lauko staltiesę. Jas galėsite padėti ant pledo ir taip padalyti erdvę į sėdimąją ir skirtą valgiui. 

Daugeliui žmonių kyla klausimas, ar iškylų krepšiai tikrai praktiški ir reikalingi. Žinoma, viskas priklauso nuo tokio krepšio modelio, jo talpos ir turinio. Kai kurie siūlomi be jokių priedų, tačiau daugumoje taip pat yra įmontuoti skyreliai ar laikikliai lėkštėms ir stalo įrankiams – šie elementai dažnai būna komplekte su iškylų krepšiu. 

Jei mėgstate rengti iškylas ir dažnai valgote lauke, jums tikrai pravers iškylų krepšys, tinkamo dydžio pledas, indai maistui ir panašūs priedai. Laimei, jų kainos nebūtinai turi būti didelės.