Turinys:

  1. „Pepco“ vaikiškų drabužių dydžių lentelė 
  2. Vaikų drabužių dydžių lentelė taip pat naudinga, kai perkate drabužius dovanai
  3. Kaip nustatyti vaikiškų drabužių dydį?
  4. Štai ko reikia vengti renkantis vaikų drabužių dydį!
  5. Kaip suprasti vaikiškų drabužių dydžius?

Sunkiai nustatote vaikiškų drabužių dydį ir abejojate, kokį vaikiškų batų skaičių pasirinkti? Nesijaudinkite! Parengėme specialią lentelę, kuri padės išsklaidyti bet kokias abejones šiuo klausimu. 

Toliau taip pat rasite daug patarimų, kurie padės įsigyti drabužių ir avalynės įvairaus amžiaus vaikams. Tačiau nepamirškite, kad kiekvienas vaikas yra skirtingas ir turi skirtingų poreikių. Tai, kas tinka vienam, nebūtinai patiks kitam, bet… pereikime prie reikalo!

„Pepco“ vaikiškų drabužių dydžių lentelė 

Geriausias ir patogiausias vaikiškų drabužių dydis – pasinaudokite dydžių lentelę. Joje bus nurodyta, kokio ūgio ir amžiaus žmonėms tinka tam tikro dydžio drabužiai

Tačiau nepamirškite, kad kiekvienas vaikas gali būti šiek tiek kitokio sudėjimo. Kai kurie iš jų yra labai smulkūs ir, nepaisant jų amžiaus, jiems gali reikėti mažesnių dydžių drabužių ir batų. Kita vertus, kitos moterys yra aukštesnės, šiek tiek apvalesnės ir labai judrios, todėl joms gali prireikti šiek tiek didesnio drabužių komplekto, nei nurodyta mūsų dydžių lentelėje.

Vaikų drabužių dydžių lentelė taip pat naudinga, kai perkate drabužius dovanai

Pateikta vaikiškų drabužių dydžių lentelė labai naudinga ne tik tėvams, bet ir žmonėms, norintiems išsirinkti drabužius, apatinį trikotažą ar batus dovanai. Toks pasirinkimas dažniausiai taikomas dovanoms ypatingomis progomis – krikštynoms, gimtadieniams, vienerių metų vaikams. Kūdikiai nežais su sudėtingais žaislais, be to, dar neaišku, kokios yra jų mėgstamiausios spalvos, raštai ar istorijos. Todėl „Pepco“ drabužių spinta yra puiki dovanų idėja!

„Pepco“ infografika: Vaikiškų drabuželių dydžiai

Kaip nustatyti vaikiškų drabužių dydį?

Naudojant matmenų lentelę verta nepamiršti ne tik to. Pirkdami nepamirškite kelių svarbių dalykų:

  • Kūdikiai auga labai greitai, todėl nepatartina pirkti drabužių jau tinkančių vaikui, ypač dovanoms. Geriau, kad būtų šiek tiek didesni,
  • Maži vaikai dažnai greitai išsipurvina, todėl jų drabužius reikia dažnai skalbti. 
  • Vaikiškų drabužių dydžių lentelė yra tik patarimas – visada atsižvelkite į tikrąjį vaiko ūgį ir svorį. Kiekvienas vaikas vystosi individualiai, todėl siūlomas dydis pagal amžių ar ūgį ne visada bus tinkamas.
  • Pirkdami drabužius kelerių metų vaikui, nepamirškite, kad jis vis dar auga ir jam reikia nemažai drabužių persirengti – linksmybės dažnai reiškia dėmes ant kelnių, kojinių ir marškinėlių. 
  • Būdas sutaupyti daugiau pinigų yra ne tik apsipirkti „Pepco“ parduotuvėje, bet ir pirkti šiek tiek didesnius drabužius, pvz., šiek tiek per ilgas kelnes galima susiausti ar net užsegti, kad vaikas galėtų jas dėvėti ilgiau.

Prieš pirkdami kūdikio drabužius ar batus, pažvelkite į lentelėje pateiktus vaikiškų drabužių dydžius ir įsitikinkite, kad užsakote tinkamą gaminį. Jei abejojate, visada galite kartu su vaiku nueiti į „Pepco“ parduotuvę ir paprašyti, kad jums pritaikytų.

Štai ko reikia vengti renkantis vaikų drabužių dydį!

Berniukas spintoje su drabužiais

Kokios dažniausiai daromos klaidos nustatant vaikiškų drabužių dydį? Pirmiausia, pirkti kūdikiams ir mažiems vaikams tinkančius drabužius – tokio amžiaus vaikai auga taip greitai, kad tokie drabužiai gali pasirodyti per ankšti jau po kelių dėvėjimų. Kokių dar klaidų verta saugotis?

Kūdikių drabužėliai mergaitėms arba berniuko drabužiai neturi būti per dideli – per maži drabužiai dažniausiai perkami per klaidą, o per laisvai prigludę kombinezonai gali būti perkami sąmoningai, tačiau tokie drabužiai ne tik nepatogūs vaikui, bet ir gali trukdyti jam judėti. 

Kitas svarbus aspektas yra drabužių sudėtis – ji taip pat turi didelę įtaką pasirenkant tinkamą dydį. Jei perkate erdvius Kūdikių drabužiai berniukams arba mergaitiškus 100 % medvilnės drabužius, turite labai atidžiai pasirinkti dydį, nes jie nelabai išsitempia. Kai audinio sudėtyje yra elastinio pluošto (dažniausiai elastano) priemaišų, medžiaga geriau priglunda prie vaiko kūno. 

Drabužiai ir apatiniai drabužiai turi būti prigludę, bet ne aptempti. Tas pats pasakytina ir apie avalynę, kuri netinkamai parinkta ne tik sukelia diskomfortą ją naudojant, bet ir daro neigiamą poveikį mokymuisi vaikščioti, vaiko pėdų struktūrai ir jų judėjimui.

Kaip suprasti vaikiškų drabužių dydžius?

Pirkti drabužius ir avalynę vaikams gali būti nelengva – pasirinkimas didžiulis, o dar reikia pasirinkti tinkamą dydį. Kai su vaiku apsipirkinėjate stacionariose parduotuvėse, galite pasinaudoti matavimosi kambariu ir įsitikinti, kad iš anksto parinkti vaikiškų drabužių dydžiai tikrai tinka. Pirkdami internetu, naudokitės dydžių lentele. 

Vaikų drabužių dydžiai šiek tiek skiriasi nuo suaugusiųjų drabužių dydžių lentelės – vargu ar rasite S, M ir L dydžius lentelėje, bet visiškai skirtingus pavadinimus. Kokius?

  • Dydis – pavyzdžiui, 80, 86 arba 110.
  • Amžius – pavyzdžiui, 9–12 mėnesių.
  • Ūgis – pavyzdžiui, 74–79 cm. 

Kai kurių drabužių etiketėse ir dydžių lentelėse gali būti nurodytos visos šios nuorodos arba tik dalis jų. Vaikiškų drabužių dydžius lengva perskaityti – tik nepamirškite, kad dydžio numeris (pvz., 80) visada yra vienu numeriu didesnis už didžiausią nurodomą vaiko ūgį (centimetrais). 

Pavyzdžiui, 80 dydžio drabužiai turėtų tikti 74-79 cm ūgio vaikui. Kita vertus, 83 cm ūgio vaikui patartina pirkti 86 dydžio drabužius. 

Tikimės, kad mūsų patarimai ir lentelė padės išsirinkti tokius vaikiškų drabužių dydžius, kurie puikiai tiks jūsų vaikui!