Turinys:

  1. Nėštumo kalendorius, trimestras po trimestro, savaitė po savaitės
  2. Pirmasis trimestras – pirmosios 12 nėštumo savaičių
  3. Antrasis trimestras – 14 sekančių nėštumo savaičių
  4. Trečiasis trimestras – paskutinės nėštumo savaitės
  5. Pasiruošimas vaiko gimimui 

Nėštumo laikotarpis yra ypatingas daugeliu atžvilgių. Tai ne tik laikas, kai laukiama vaiko gimimo, bet ir didžiulių moters kūno pokyčių etapas. Mūsų nėštumo kalendorius padės jums gauti daugiau informacijos šia tema. Jame pateiktos žinios leis neatsilikti nuo vykstančių pokyčių ir sąmoningai pasiruošti gimdymui bei vėlesnei mažylio priežiūrai.

Nėštumo kalendorius, trimestras po trimestro, savaitė po savaitės

Nėštumas trunka 9 mėnesius, kurie skirstomi į 3 trimestrus arba 41 savaitę. Toliau rasite pagrindinę informaciją apie tai, kokie pokyčiai vyksta skirtingais nėštumo etapais.

Pirmasis trimestras – pirmosios 12 nėštumo savaičių

  • Embriono vystymasis prasideda trečią nėštumo savaitę. Kaip tai įmanoma? Nėštumo laikotarpis skaičiuojamas nuo pirmos paskutinių mėnesinių dienos. 
  • Trečiąją nėštumo savaitę vyksta apvaisinimas ir embriono implantacija gimdos gleivinėje. Nors šiuo etapu embriono dydis nesiekia nė pusės milimetro, moters organizme jau prasideda hormonų pokyčiai.
  • Kitomis pirmojo trimestro savaitėmis būtina atlikti ginekologinius tyrimus nėštumui patvirtinti ir pasirūpinti savimi. 
  • Antroje pirmojo trimestro pusėje gali atsirasti įvairių nėštumo nepatogumų: pykinimas, patinusių krūtų pojūtis, mieguistumas. Šiuo etapu jau vystosi gyvybiškai svarbūs kūdikio organai ir pradeda plakti jo širdis. 

Pirmąjį nėštumo trimestrą reikia pasirūpinti savimi, nustatytu laiku apsilankyti pas ginekologą, atlikti paskirtus tyrimus ir pamažu rinkti kūdikio daiktus. Svarbu tai, kad šiam tikslui nereikia milžiniškų išteklių. Kūdikių reikmenis „Pepco“ rasite puikiomis kainomis.

„Pepco“ infografika: Ką pirkti nėščiai moteriai?

Antrasis trimestras – 14 sekančių nėštumo savaičių

Antrąjį nėštumo trimestrą vyksta dinamiškas vaisiaus vystymasis. Tarp tryliktos ir šešioliktos nėštumo savaitės netgi galima pajusti kūdikio judesius. Paprastai iki dvidešimtos nėštumo savaitės taip pat galima nustatyti kūdikio lytį ultragarsinio tyrimo metu. 

Antrąjį nėštumo trimestrą moters organizmas toliau keičiasi. Gali padidėti apetitas, o daugelis moterų dėl didėjančio pilvo ir kūno svorio taip pat jaučia diskomfortą stuburo srityje. Tai tinkamas metas jau dabar išsirinkti patogių drabužių , įskaitant specialiai nėštumui sukurtus rūbus. Puikiai tiks patogūs sportinių kostiumų komplektai, tamprės ir trikotažinės suknelės.

Trečiasis trimestras – paskutinės nėštumo savaitės

Besivystantis kūdikis toliau auga ir jau pradeda atmerkti akis. Apie 31–34 nėštumo savaitę kūdikis jau gali būti gimdymo padėtyje. Apytikslė gimdymo data yra 40–41 nėštumo savaitė, tačiau daug kas priklauso nuo individualių aplinkybių. Tai tinkamiausias metas susikrauti lagaminą į ligoninę – jei paaiškės, kad gimdymas prasidės anksčiau, būsite pasiruošę.

Pažengęs nėštumas paprastai yra labai matomas. Moters kūnas pastebimai pasikeitęs – didesnis pilvas gali kelti problemų lenkiantis. Tai yra laikas, kai turėtumėte šiek tiek sulėtinti tempą, atsipalaiduoti ir pasirūpinti savo gerove. Galite ramiai baigti komplektuoti būtiniausius naujagimio reikmenis ir viską, kas turi būti kūdikio kambaryje. Norint įsigyti tokių daiktų, jums nereikia keliauti toli ir daug išleisti. „Pepco“ parduotuvėje rasite tokių daiktų, kaip: pledai ir lovatiesės, kūdikių reikmenys, vaikiški drabužiai ir kitos mažylio priežiūrai naudingos prekės. 

Pasiruošimas vaiko gimimui 

Nėščia moteris ant pilvo laiko kūdikio batukus

Kai kurie žmonės jau pirmosiomis nėštumo savaitėmis pradeda rinkti kūdikio drabužėlių komplektą. Kiti tai atideda beveik iki paskutinių nėštumo dienų. Tiesą sakant, sunku pasakyti, kada geriausia pirkti kūdikių reikmenis, drabužius, lovelę ar lopšį. Svarbu tuo užsiimti jums patogiu metu ir pakankamai anksti, kad viską spėtumėte padaryti iki gimdymo. 

„Pepco“ turi platų pasiūlymą kūdikiams ir vaikams, bet taip pat ir nėščioms moterims. Naudodamiesi mūsų asortimentu pasirūpinsite savo apranga visu nėštumo laikotarpiu. Mūsų pasiūloje Jūsų laukia patogūs moteriški sportiniai kostiumai, tamprės, marškinėliai, apatinis trikotažas maitinančioms moterims ir daug kitų prekių. Jei jums taip pat reikia šlepečių ir chalato į ligoninę, šių prekių taip pat rasite mūsų lentynose ir labai prieinamomis kainomis. Nėštumas ir taip yra susijęs su didelėmis išlaidomis, todėl neverta permokėti už daiktus, kurie bus reikalingi tik kurį laiką, pavyzdžiui, minėtus nėščiųjų drabužius ar kūdikio drabužėlius, iš kurių kūdikis vis tiek greitai išaugs. Apsilankykite „Pepco“ parduotuvėje ir pasirūpinkite būtinais drabužiais sau ir reikmenimis naujagimiui!