Turinys:

 1. Suplanuokite kūdikio sutiktuvių vakarėlį („baby shower“) žingsnis po žingsnio 
 2. Dovanos kūdikio sutiktuvių vakarėliui („baby shower“) – dovanos kūdikiui ir dovanos mamai
 3. Praktinės dovanos vaikui 
 4. Dovanos būsimai mamai
 5. Dovanos „pasidaryk pats“ – dovanos iš širdies
 6. Patirtys ir prisiminimai kaip dovana

Iš pradžių kūdikio sutiktuvių vakarėlis („baby shower“) buvo galimybė suteikti paramą ir patarimus būsimoms mamoms, ypač tais laikais, kai informacija apie motinystę nebuvo tokia lengvai prieinama kaip dabar. Bėgant metams kūdikio sutiktuvių vakarėlis („baby shower“) tapo šventiškesniu ir džiaugsmingesniu renginiu. Dabar tai galimybė ne tik dalytis patarimais ir patirtimi, bet visų pirma laisvai švęsti džiaugsmingą naujo šeimos nario laukimą. 

Suplanuokite kūdikio sutiktuvių vakarėlį („baby shower“) žingsnis po žingsnio 

Kūdikio sutiktuvių vakarėlį („baby shower“) dažniausiai organizuoja kūdikio besilaukiančios moters seserys, draugės ir kolegės. Idealus metas organizuoti kūdikio sutiktuvių vakarėlį („baby shower“) paprastai būna paskutinį nėštumo trimestrą (maždaug 7–8 nėštumo mėnesį), kai būsimoji mama dar jaučiasi patogiai, bet kūdikio gimimas jau visai arti. 

Kaip surengti tokį vakarėlį ir kokias dovanas įteikti būsimai mamai? Patikrinkime tai!

 • Vakarėlio vieta – atsižvelkite į svečių skaičių ir būsimos mamos pageidavimus. Kūdikio sutiktuvių vakarėlis („baby shower“) gali būti surengtas jaukioje namų aplinkoje arba šiek tiek elegantiškesnėje ir iškilmingesnėje, išsinuomotoje vietoje, kavinėje ar restorane.
 • Vakarėlio tema – galite pasisemti įkvėpimo iš būsimos mamos mėgstamų daiktų, spalvų ar veiklos arba pasirinkti klasikines kūdikių temas. Populiariausi motyvai – mėlyna ir rožinė spalvos bei gėlių motyvai. Pasirinkus konkrečią temą bus lengviau suderinti dekoracijas, kvietimus ir meniu. 
 • Kvietimuose turėtų atsispindėti vakarėlio atmosfera, juose turėtų būti pateikta visa būtina informacija: data, vieta, laikas ir nuorodos apie bet kokius specialius prašymus dėl dovanų. Galite rinktis popierinius arba elektroninius kvietimus, priklausomai nuo savo pageidavimų ir intymumo su vakarėlio dalyviais lygio.
 • Dekoracijos turėtų atitikti pasirinktą temą. Galite įsigyti jau paruoštų dekoracijų arba jas pasigaminti savarankiškai – tai suteiks vakarėliui asmeninį akcentą. 
 • Kūdikio sutiktuvių vakarėlio („baby shower“) meniu turėtų būti lengvas, lengvai dalijamas ir lengvai valgomas kartu su kompanija. Užsisakykite maitinimo paslaugas arba pasisemkite įkvėpimo iš mini užkandžių, pvz., sumuštinių, tortilijų, vaisių vėrinukų ir saldumynų, pvz., sausainių ir kreminių desertų mažose taurėse, receptų. Kūdikio sutiktuvių vakarėlio („baby shower“) metu alkoholis nepateikiamas – rinkitės šviežias sultis, žolelių arbatas ir aromatinę kavą. Planuodami meniu nepamirškite į jį įtraukti vegetarams, veganams ir alergiškiems žmonėms skirtų patiekalų.

Kūdikio sutiktuvių vakarėlis („baby shower“) neatsiejamas nuo įvairiausių žaidimų ir iššūkių. Puikiai tiks tokie žaidimai kaip kūdikio vardo spėjimas, lėlės aprengimas laiku ar linksmų dainų apie motinystę kūrimas. Jei tarp svečių yra patyrusių mamų, jos tikrai norės pasidalyti mintimis apie motinystę – skirkite tam laiko. Taip pat būtų gera idėja sukurti patarimų knygą būsimai mamai… nebūtinai rimtai! 

Dovanos kūdikio sutiktuvių vakarėliui („baby shower“) – dovanos kūdikiui ir dovanos mamai

Kūdikio sutiktuvių vakarėliui („baby shower“) skirtos dovanos pasirinkimas – puiki proga parodyti būsimai mamai, kokia svarbi ji jums yra. Štai keletas dovanų idėjų, kurios apima ne tik praktiškas kūdikių reikmenys, bet ir iš širdies dovanojamas dovanas bei suvenyrus.

„Pepco“ infografikas apie kūdikio sutiktuvių vakarėlį („baby shower“)

Praktinės dovanos vaikui 

Šios kategorijos dovanos visada laukiamos, ypač kai jos paruošia būsimus tėvus naujo šeimos nario atėjimui ir gali palengvinti jų rūpinimąsi mažyliu. 

 • Naujagimio priežiūros rinkinys – įskaitant švelnius higienos reikmenis, vonios termometrą, minkštus rankšluosčius.
 • Ekologiškos daugkartinės sauskelnės – pagamintos iš aukštos kokybės medžiagų, švelnios ir saugios odai, nekenksmingos aplinkai
 • Kūdikio nešyklė arba skara vaiko nešiojimui – naudingas nuo pirmųjų kūdikio gyvenimo dienų, nes palengvina mažylio priežiūrą.
 • Žaislai kūdikiui – patartina rinktis kūdikių žaislai, kurie stimuliuoja ir palaiko kūdikio vystymąsi, pavyzdžiui, minkšta sensorinė knyga, sensorinės kaladėlės, kramtukai ar barškučiai. 

Dovanos būsimai mamai

Nėščia moteris su šypsena žvelgia į spalvingus balionus kūdikio sutiktuvių vakarėlyje („baby shower“)

Kūdikio sutiktuvių vakarėlis („baby shower“)  – tai ne tik proga švęsti artėjantį kūdikio gimimą, bet ir proga pasirūpinti būsima mama. 

 • Dovanų kortelė į SPA centrą – būsimoms mamoms suteiks atsipalaidavimo ir poilsio akimirką, padėsiančią pasiruošti sudėtingam laikotarpiui.
 • Stilingas krepšys kūdikių reikmenims – funkcionalus ir kartu madingas. Galite įsigyti vieną iš geriausių šios kategorijos modelių (pvz., su dideliu užrašu „mama“) arba užsisakyti asmeninį krepšį. 
 • Knygos apie motinystę – jose gausu praktinių patarimų ir rekomendacijų, kaip rūpintis vaiku. 

Dovanos „pasidaryk pats“ – dovanos iš širdies

Rankų darbo dovanos yra asmeniškos ir unikalios. Kokią dovaną galite paruošti patys?

 • Rankų darbo megztukai, kepurės, kojinės – rankų darbo kūdikių drabužėliai iš minkštų ir odai saugių siūlų (pvz., medvilninių ar merino).
 • Kūdikio albumas – asmeninis albumas mamai, į kurį galima įrašyti svarbias akimirkas ir prisiminimus.
 • Minkšti, saugūs ir su meile pagaminti megzti žaislai bus graži ir unikali dovana.

Patirtys ir prisiminimai kaip dovana

Šios kategorijos dovanos – puikus būdas būsimiems tėvams padovanoti nepamirštamų prisiminimų ar vertingų įgūdžių. Universali dovanų idėja kūdikio sutiktuvių vakarėliui („baby shower“) – nėštumo fotosesijos kuponas. Taip pat galite padovanoti tėvams pirmosios pagalbos kursus arba pakviesti į internetinių seminarų apie priežiūrą ir auklėjimą ciklą. Kokios yra Jūsų idėjos kūdikio sutiktuvių vakarėliui („baby shower“)?