Turinys:

 1. Gražus Kūčių stalas – dekoracijos, kurias rasite Pepco 
 2. Kaip turėtų būti papuoštas Kūčių stalas?  
 3. Gražiausios Kūčių stalo dekoracijos pradedamos kurti nuo staltiesės pasirinkimo 
 4. Ką rasite „Pepco”? 
 5. Kalėdiniai indai – suteiks spindesio bet kokiam interjerui 
 6. Ką rasite „Pepco”? 
 7. Kokios Kūčių stalo dekoracijos tiks geriausiai? 
 8. Nepakeičiama Kūčių stalo dekoracija yra lemputės  
 9. Tradicinė Kūčių stalo puošmena yra vainikas 

Kalėdų šventę jaučiame visais pojūčiais. Mus lepina ne tik nepakartojami skoniai ir kvapai, bet ir viskas, ką matome akimis: spalvingos dekoracijos, mirksinčios lemputės ar šventinis stalas šeimai ir svečiams… Taigi, prieš visai šeimai žvelgiant pro langą ieškant pirmosios sužibusios žvaigždės, būtinai pasirūpinkite originaliu ir gražiu Kūčių stalo padengimu. Ieškote šventinių indų ir įdomių dekoracijų už patrauklią kainą? „Pepco” kalėdinėje kolekcijoje tikrai rasite ką nors tinkamo! 

Gražus Kūčių stalas – dekoracijos, kurias rasite Pepco 

Trūksta pasitikėjimo savimi dekoruojant interjerą? Kūčių stalo puošimas jus labiau baugina, nei kelia Kalėdų nuotaiką? „Pepco” rasite originalių staltiesių ir stalo kilimėlių, servetėlių, stalo takelių, indų, žvakių, žibintų ir dar daugiau. 

Nesunkiai rasite to paties stiliaus kalėdines dekoracijas. Manote, kad kuo mažiau, tuo geriau? O galbūt šiais metais gausiai papuošti Kūčių stalą? Viskas, ko jums reikia ir ieškote, yra „Pepco”. Kalėdinius pirkinius įsigykite vienoje parduotuvėje….bent jau dekoracijas ir dovanas! 

Štai keletas Pepco įkvepiančių idėjų, kaip papuošti Kūčių stalą: 

 • Tradicinis padengimas: balta staltiesė, raudonos servetėlės ir kėnio šakelių vainikas – tai visada tinkantis klasikinis papuošimas. 
 • Šiuolaikiškas dekoravimas: pilka staltiesė, auksinės servetėlės ir eglės šakelių vainikas – tai modernus papuošimas, suteiksiantis Kūčių stalui elegantiškumo. 
 • Glamūrinis stilius: juoda staltiesė, sidabrinės servetėlės ir baltų plunksnų vainikas sukuria glamūrinę dekoraciją, kuri puikiai tiks Kūčių vakarienei artimųjų rate. 

Kaip turėtų būti papuoštas Kūčių stalas?  

Kūčių stalo puošimas – graži tradicija, turinti daug privalumų. 

 • Sukuria šventinę aplinką: gražiai papuoštas Kūčių stalas yra vienas svarbiausių kalėdinio dekoro elementų. Jis sukuria šiltą ir jaukią aplinką, kurioje malonu švęsti kartu. 
 • Tai yra pagarbos tradicijai išraiška: tai šimtmečių senumo tradicija. Tai būdas paminėti šią ypatingą dieną ir perduoti Kalėdų vertybes iš kartos į kartą. 
 • Galimybė kūrybiškumui: tai puiki proga atskleisti kūrybiškumą. Galima naudoti įvairias medžiagas ir dekoracijas, kuriant nepakartojamą kompoziciją. 
 • Galimybė praleisti laiką drauge: puiki proga leisti laiką kartu su šeima ir draugais. Galima tai daryti skambant muzikai ir mėgaujantis šventiniais skanėstais. 

Tradiciškai Kūčių stalas šimtmečius buvo dengiamas paprasta balta staltiese, po kuria buvo padedama šiek tiek šieno. Iš kur kilo šis paprotys? Šienas ir kukli staltiesė be papuošimų turėjo simbolizuoti tvartelio, kuriame gimė Jėzus, neturtą ir paprastumą. Daugelis lenkų šeimų tai daro ir dabar, nors pastaraisiais metais vis dažniau ryžtamės paįvairinti baltumą įvairiais spalvingais aksesuarais. 

Kalėdų stalas su indais, sausainiais ir dekoracijomis

Gražiausios Kūčių stalo dekoracijos pradedamos kurti nuo staltiesės pasirinkimo 

Jei jums kyla klausimas, kaip papuošti Kūčių stalą, pradėkite nuo pagrindinio dalyko – juk svarbiausias elementas yra staltiesė arba stalo takelis. Jie gali būti balti, tačiau labai gražiai atrodo ir siuvinėtomis arba kalėdiniais raštais margintomis staltiesėmis padengti Kūčių stalai.  

Staltiesė apsaugo stalą nuo sugadinimo ir yra gražus fonas stalo indams. Kūčių vakarui rinkitės staltiesę, kuri pati savaime būtų papuošimas. Tai paprasčiausias ir pigiausias būdas įprastą vakarienę paversti šventine Kūčių vakariene.  

Jei Kalėdos jums yra nerūpestingas metas ir simbolizuoja grįžimą į vaikystę, stalą papuoškite staltiese su Kalėdų motyvais: elniais, žvaigždėmis ir eglutėmis, tai pralinksmins svečius ir valgomajame vyraus laisvesnė atmosfera. Jei jūsų šeimoje Kūčios yra elegantiška ir šiek tiek oficiali vakarienė, rinkitės santūrią baltą spalvą su sidabro ir aukso spalvos dekoracijomis. 

Pepco esame pasirengę pasiūlyti jums tinkančią staltiesę. Čia rasite staltiesių su Kalėdų motyvais, taip pat elegantiškų, stačiakampių, kvadratinių ir apvalių, žakardinių ir atsparių dėmėms staltiesių. 

Ką rasite „Pepco”? 

 • Baltos ir raudonos staltiesės su aukso arba sidabro spalvos siūlais. Kainuoja tik 12 eur, tačiau atrodo rafinuotai ir elegantiškai. 
 • Stilinga languota staltiesė – kaina priklauso nuo dydžio ir modelio. Už mažiausią sumokėsite tik 5 eur. 
 • Kilimėliai ir padėkliukai su Kalėdų motyvais – alternatyva staltiesėms ir stalo takeliams! Šio tipo aksesuarų kainos prasideda vos nuo kelių zlotų! 

Servetėlės turėtų derėti prie kitų dekoracijų. Jas galima sulankstyti į šventines formas, pavyzdžiui, eglutes ar žvaigždes. 

Pepco infografikas apie Kalėdų stalo puošimą Kūčių vakarui

Kalėdiniai indai – suteiks spindesio bet kokiam interjerui 

Tradiciniai 12 Kūčių patiekalų turi būti patiekiami išskirtiniu būdu, siekiant dar labiau pabrėžti jų šventinį pobūdį. Gera mintis yra papildyti kalėdinių indų rinkinį keliais naujais elegantiškais elementais. Kūčių stalo dekoracijos – tai ne tik vainikas ar žvakidės, bet ir gražūs indai patiekalams ir gėrimams patiekti.  

Kalėdiniai indai gali būti pagaminti iš įvairių medžiagų, pavyzdžiui, porceliano, stiklo, akmens keramikos ar keramikos. Populiariausi yra porcelianiniai indai, kurie yra elegantiški ir patvarūs. Stikliniai indai taip pat populiarūs, nes yra lengvi ir skaidrūs. Akmens keramikos ir keramikiniai indai yra atsparesni pažeidimams, tačiau gali būti mažiau elegantiški. 

„Pepco” rasite lėkščių, salotinių, dubenėlių ar puodelių. Galite rinktis paprastus universalius baltus indus, tinkamus Kūčioms ir kasdieniam naudojimui, taip pat dekoruotus indus. Pastarieji, naudojami tik ypatingomis progomis, suteiks jūsų namams dar daugiau šventinės atmosferos.  

Kūčių stalo indų rinkinį galima papildyti gražiomis vazomis vaisiams, stiklainiais,
skardinėmis dėžutėmis sausainiams bei kepimo reikmenimis ir skardomis, kuriose kepiniai atrodo nuostabiai. Žalių ir raudonų raštų dekoratyvinė keramika suteiks energijos ir pagerins nuotaiką Kalėdų pusryčių metu, net jei oras už lango nebus šventiškas.  

Renkantis šventinius indus Kūčių vakarienės stalui, verta atsižvelgti į dekoravimo stilių ir svečių skaičių. Jei turime didelį stalą ir daug svečių, verta rinktis lengvai plaunamus indus. Jei turime nedidelį stalą ir tik kelis svečius, galima pasirinkti puošnesnius indus. 

Kalėdų interjero puošyba ir Kūčių stalo puošyba nendrėmis ir žvakėmis

Ką rasite „Pepco”? 

 • Kalėdiniai puodeliai – ieškote nebrangios ir paprastos idėjos, kaip papuošti Kūčių stalą? Rinkitės „Pepco” puodelius su Kalėdų motyvais. Geriant iš tokių gražių puodelių, kava, džiovintų vaisių kompotas ar arbata su cinamonu bus ypač skanūs! 
 • Lėkštės, lėkštutės ir dubenėliai su Kalėdų motyvais – pavyzdžiui, su elniais.  
 • Pusdubeniai, vazos vaisiams ir stalo įrankiai – „Pepco” kalėdinių indų rinkinys daro įspūdį. Tarp jų rasite nepaprastai gražių salotų įrankių, padėklų, salotinių ir visko, kas pravers ant Kūčių stalo. 

Kokios Kūčių stalo dekoracijos tiks geriausiai? 

Jei jums įdomu, kaip papuošti Kūčių stalą neišleidžiant daug pinigų, peržiūrėkite mūsų pasiūlymus. Pepco rasite ne tik stalo indų ir gražių kalėdinių puodelių, bet ir daugybę daiktų, kuriuos galėsite panaudoti patys darydami vainikus ir dekoracijas. 

"Pasidaryk pats" kalėdinės dekoracijos: džiovinti vaisiai ir zefyrai, lemputės

Nepakeičiama Kūčių stalo dekoracija yra lemputės  

Raudonos, sidabrinės, auksinės, baltos? „Pepco” žvakės šventiniam stalui puikiai papildys Kūčių stalo kompoziciją. Galite rinktis skirtingo aukščio ir storio žvakes, kad jas panaudoti vainiko darymui. Apsipirkdami „Pepco”, taip pat pasidomėkite paruoštomis žvakėmis, vainikais su žvakėmis ir žibintais, kurie dega tikra liepsnele arba veikia su baterijomis.  

Šventinį stalą gali pagyvinti ne tik žvakės. Naudokite lemputes, kurias paprastai kabinate ant Kalėdų eglutės. Padėkite lempučių užuolaidą ar girliandą ant staltiesės ir pamatykite, kaip ji nuotaikingai apšviečia kiekvieną stalo papuošimo detalę. Kūčių stalas nušvis, suteikdamas dar daugiau šventinės šilumos ir džiaugsmo.  

Dėliodami žvakes ir lemputes ant Kūčių stalo, nepamirškite kelių taisyklių: 

 • Sauga: žvakės ir lemputės turi būti išdėstytos taip, kad nekeltų gaisro pavojaus. Reikėtų pasirūpinti, kad žvakės nebūtų šalia degių medžiagų, pavyzdžiui, staltiesių ar servetėlių. 
 • Estetika: lemputės turi būti išdėstytos estetiškai. Stenkitės neperkrauti stalo dekoracijomis. Taip pat verta atkreipti dėmesį į tai, kad dekoracijų spalvos ir formos atitiktų stalo stilių. 

Štai keletas konkrečių įkvepiančių idėjų, kaip sustatyti žvakes ir išdėlioti lemputes ant Kūčių stalo: 

 • Žvakės žvakidėse: stalo viduryje pastatykite didelę žvakidę su baltos ar aukso spalvos žvake. Aplink žvakidę sustatykite mažesnes žvakides su žvakutėmis. 
 • Vainikai su žvakėmis: ant stalo pastatykite keletą vainikų, padarytų iš eglės, kėnio ar pušies šakelių. Į vainikus įstatykite įvairių spalvų žvakes. 
 • Lemputės: ant stalo išdėliokite baltos arba aukso spalvos lemputes. Lemputes taip pat galima pakabinti ant Kalėdų eglutės ar kitų dekoracijų. 

Kad ir kokį pasirinksite žvakių ir lempučių išdėstymą, nepamirškite, kad Kūčių stalas turi atrodyti šiltai ir šventiškai. 

Tradicinė Kūčių stalo puošmena yra vainikas 

Nors Pepco galite įsigyti staltiesių, indų, žvakių ir visko, ko reikia papuošti Kūčių stalą, galite pabandyti patys pasidaryti vainiką. Tai paprasta, suteiks jums džiugaus laukimo nuotaiką dar prieš Kalėdas, o svarbiausia – vainikas bus originalus! Kad Kalėdos būtų dar džiugesnės ir stebuklingesnės, paruoškite: 

 • stiklainį be dangtelio, 
 • žvakę, 
 • kaspiną, 
 • sidabrines arba auksines žvaigždes, rutuliukus arba dirbtinį sniegelį. 

Visus šiuos produktus rasite „Pepco”. Maisto prekių parduotuvėje galite nusipirkti cinamono, o nuo Kalėdų eglutės nupjauti žalios šakelės gabalėlį. 

Kalėdų vainikus galima pastatyti stalo viduryje arba ant bent kokio patiesalo. Vainikai gali būti padaryti iš kėnio, eglės ar kitų spygliuočių šakelių, taip pat iš kalėdinių papuošalų, pavyzdžiui, iš burbulų, grandinėlių ir kankorėžių. 

Tereikia į stiklainį įstatyti žvakę ir sudėti žvaigždes, rutuliukus arba dirbtinį sniegelį. Ant jų atsargiai padėti cinamono lazdeles ir šakelę, o stiklainio viršų aprišti kalėdiniu kaspinu. Tai užtruks keletą minučių, kainuos kelis zlotus, o atrodo gražiai. Tik žiūrėkite, kad visiškai nesudegtų žvakė.  

Taip pat galite panaudoti Kalėdų motyvais papuoštas stiklines ir mažas LED lemputes. Tereikia jas įjungti ir sudėti į stiklinę, apvyniojant taip, kad nesimatytų jungiklis su baterijomis. Stiklinę galima pastatyti ant lėkštės, išklotos eglės šakelėmis, kankorėžiais ir cinamono lazdelėmis. Norite dar greičiau ir paprasčiau? Ant kalėdinės lėkštės išdėliokite… eglutės burbulus. Puikiai tiks „Pepco” burbulai! Be pirmiau nurodytų dalykų, Kūčių stalą galima papuošti kitomis kalėdinėmis dekoracijomis, pvz., angelų, Kalėdų Senelio ar elnių figūrėlėmis. 

Kūčių stalas yra pagrindinis šventinių namų akcentas. Tai vieta, kur visa šeima susirenka kartu švęsti Kalėdas. Todėl labai svarbu, kad stalas būtų tinkamai papuoštas. Gražiai padengtas Kūčių stalas sukuria šiltą ir jaukią aplinką, kurioje malonu švęsti kartu. Jau žinote, kaip papuošti Kūčių stalą. Reikia daugiau įkvepiančių idėjų? Apsilankykite „Pepco” fizinėje parduotuvėje, kad pamatytumėte mūsų pasiūlymus ir rastumėte ką nors sau!