Turinys:

 1. Kaip supakuoti Kalėdų dovanas? 
 2. Kūrybiški dovanų pakavimo būdai 
 3. Kaip lengvai ir estetiškai supakuoti dovanas? 
 4. Kaip supakuoti neįprastų formų ir dydžių dovanas? 

Kalėdos – tai metas, kai dovanojame vieni kitiems dovanas. Norime, kad jos būtų ne tik gražios ir praktiškos, bet ir estetiškai supakuotos. Juk tai pirmas dalykas, kurį pamatome, kai išpakuojame dovaną. Taigi, kaip supakuoti Kalėdų dovanas, kad padaryti gerą įspūdį? Peržiūrėkite mūsų patarimus!  

Kaip supakuoti Kalėdų dovanas? 

Kokia yra nuostabiausia Kūčių vakaro akimirka? Atsakymas gali būti tik vienas – tai, žinoma, „nėrimas“ po eglute ir Kalėdų dovanų išpakavimas. Norint dar labiau pakurstyti artimųjų smalsumą ir suteikti jiems dar daugiau džiaugsmo, verta skirti šiek tiek dėmesio gražioms Kalėdų dovanų pakuotėms. Maišelis, dovanų dėžutė, o gal gražus dekoratyvinis popierius ir spalvotos juostelės? „Pepco” jūsų laukia platus dovanų pakavimo reikmenų asortimentas. Sužinokite, kurie reikmenys jums labiausiai tinka! 

Dovanų pakavimas su vyniojamuoju popieriumi.

Kūrybiški dovanų pakavimo būdai 

Gražiai supakuoti Kalėdų dovaną – tai ne tik estetikos klausimas. Tai taip pat būdas parodyti savo rūpinimąsi ir dėmesį dovanos gavėjui. Gavus gražiai supakuotą dovaną, iš karto susidaro įspūdis, kad ją parinkęs asmuo
jai skyrė daug laiko ir dėmesio. Todėl dovana tampa dar ypatingesnė ir malonesnė. 

Kalėdų dovanų pakavimas mylimiems žmonėms daugeliui mūsų yra vienas maloniausių pasiruošimo Kalėdoms dalykų. Tam paprastai naudojamos žirklės, lipni juosta ir įvairūs reikmenys. „Pepco” rasite daug naudingų pakavimo medžiagų, visų pirma tai: 

 • Pakavimo popierius – pravers pakuojant taisyklingos formos daiktus (pvz., knygą, kosmetikos dėžutę ar stalo žaidimą). Tačiau dovanų pakavimas naudojant dekoratyvinį popierių užima šiek tiek laiko. Taip pat reikia turėti aštrias žirkles ir lipnią juostą. 
 • Dovanų maišeliai – paruošta pakuotė jūsų dovanoms! Dovanų maišelius verta rinktis, kai neturite daug laiko. Tiesiog įdėkite dovaną į maišelį ir viskas. 
 • Dekoratyvinės dovanų dėžutės – toks pat patogus bei įdomus variantas kaip ir dovanų maišelis. Dovanų dėžutės, kurias rasite „Pepco” asortimente, yra patvarios, elegantiškos ir įvairių dydžių. Svarbu tai, kad „Pepco” dovanų dėžutę vėliau galima naudoti įvairiems tikslams, pavyzdžiui, laikyti smulkmenas.  
 • Plonasis popierius – nors kai kuriems jis pirmiausia primena mokyklinius meno darbelius, tai gali būti puiki medžiaga dovanoms pakuoti. Jis puikiai tinka, net jei reikia supakuoti netaisyklingos formos daiktą – pakanka jį apvynioti plonuoju popieriumi ir surišti elegantiška juostele. 
 • Juostelės, virvelės, kaspinėliai ir kitos dekoracijos – sunku įsivaizduoti kūrybišką dovanų pakavimą be šių reikmenų. Gražią pakuotę papuoš subtilus kaspinėlis ar juostelė. 

Taip pat galite pagalvoti apie papildomas dovanų pakuočių dekoracijas – tam gerai tinka, pvz., cinamono lazdelės, džiovintos apelsino skiltelės ar ką tik nupjautos eglės šakelės. 

Dovanų pakavimo medžiagos: pakavimo popierius, virvelės, žirklės ir priedai.

Kaip lengvai ir estetiškai supakuoti dovanas? 

Tai nėra taip sudėtinga, kaip gali atrodyti. Laikykitės kelių taisyklių ir jūsų dovanos bus supakuotos kūrybingai, estetiškai ir be jokių problemų.  

 • Pasirinkite tinkamo dydžio popierių arba dovanų maišelį. Dovana turi būti kruopščiai suvyniota į popierių, bet ne per daug laisvai. 
 • Pasirūpinkite, kad dovana būtų saugiai supakuota. Apsaugokite ją nuo pažeidimų, pvz., popieriumi arba burbuline plėvele. 
 • Dekoracijos turi būti parinktos pagal dovanos rūšį ir progą. Venkite pernelyg didelių ir ryškių dekoracijų, jos kurios gali atitraukti dėmesį nuo pačios dovanos. 

Neturite laiko arba nesate tikri, kad jūsų rankų miklumo pakaks gražiai supakuoti dovaną naudojant dekoratyvinį popierių? Turime jums daug patogesnį sprendimą. „Pepco” rasite didelį įvairių dydžių ir formų dekoratyvinių dovanų dėžučių ir maišelių pasirinkimą! 

Pepco infografikas Kaip supakuoti dovaną Kalėdoms.

Kaip supakuoti neįprastų formų ir dydžių dovanas? 

Pakuojant kai kurias dovanas prireiks dar daugiau kūrybiškumo. Ypač jei tai dideli ir netaisyklingos formos daiktai. Ką daryti? Tai paprasta: 

 • Netaisyklingos formos dovanoms galite naudoti pakavimo popierių, plėvelę arba plonąjį popierių. Šias medžiagas galima lengvai supjaustyti pagal dydį arba į jas kūrybiškai suvynioti dovanas. 
 • Didelius daiktus patogiausia įdėti į pakavimo krepšius arba ieškoti didelės dovanų dėžės. 
 • Jei norite, kad jūsų dovana būtų ekologiškesnė, galite naudoti perdirbtas medžiagas. Dovanoms supakuoti galite naudoti senus laikraščius, kartonines dėžes ar popierinius maišelius. 

Kaip supakuoti Kalėdoms dovanojamą patalynę, puodelius ir žvakes?  

Pepco kalėdinė patalynė vaikiškai dovanai šalia kalėdinio dovanų puodelio su peliuko Mikio motyvu.

Patalynė yra praktiška ir elegantiška dovana, kuri tiks bet kokiai progai, taip pat ir Kalėdoms. Norint supakuoti dovanojamą patalynę, reikėtų pasirinkti tinkamą pakavimo popierių. Popierius turi būti pakankamai didelio formato, kad uždengtų visą patalynę. Taip pat galima naudoti pilką dovanų popierių ir papuošimus, pavyzdžiui, šakeles, Kalėdų eglutės žaisliukus ar servetėles.  Patalynę galima supakuoti klasikiniu būdu – ją sulankstant ir apvyniojant popieriumi. Ją taip pat galima supakuoti dovanų dėžutėje. 

Jei puodelis yra įdomaus rašto, verta tai pabrėžti, pvz., jį apvynioti tos pačios spalvos ar rašto popieriumi. Jei jis pagamintas iš trapios medžiagos, pvz., porceliano, reikia jį papildomai apsaugoti nuo pažeidimų, įdedant į kartoninę dėžutę. 

Norint supakuoti dovanojamą žvakę, reikia pasirinkti tinkamą pakavimo popierių. Popieriaus turi būti tiek, kad jis uždengtų visą žvakę. Žvakę galima supakuoti klasikiniu būdu – apvynioti popieriumi ir įdėti į kartoninę dėžutę. Ją taip pat galima supakuoti dovanų dėžutėje. 

Kalėdinių dovanų pakavimo popierius, kaspinai ir pakavimo priedai.

Kad ir kokią pakuotės rūšį pasirinktumėte, verta nepamiršti asmeninio akcento. Prie dovanos galite pridėti sveikinimo atviruką arba dedikaciją. Dovanų pakavimas yra ne tik būdas apsaugoti dovanas nuo pažeidimų, bet ir rūpinimosi dovanos gavėju ir jam skiriamo dėmesio išraiška. Pasirinkę tinkamą pakuotę ir medžiagas galite sukurti ne tik praktišką, bet ir gražią bei išskirtinę dovaną. „Pepco” rasite visas reikalingas dovanų pakavimo priemones!