Turinys:

 1. Dovana močiutei, dovana seneliui 
 2. Bendros Kalėdų dovanos seneliams idėjos 
 3. Kalėdų dovana seneliui 
 4. Kalėdų dovana močiutei – rankų darbo atvirukas 
 5. Dovana seneliui – nuotraukų rėmelis 
 6. Asmeniškai skirta Kalėdų dovana močiutei ir seneliui 

Dovanos močiutei ir seneliui šv. Mikalojaus ar Kalėdų proga ruošimas – tai puiki galimybė ugdyti vaikų kūrybiškumą ir išmokyti juos dovanoti. Parodysime, kaip įtraukti mažuosius į kūrybos procesą – nuo idėjos pasirinkimo iki įgyvendinimo ir dovanos įteikimo, kad ši šeimos tradicija jiems taptų įsimintina patirtimi ir galimybe išreikšti savo jausmus seneliams. 

Netrukus prasidės Kalėdų laikotarpis, kurį mėgsta visi vaikai. Verta parodyti vaikui, kad dovanas malonu ne tik gauti, bet ir jas dovanoti. Vaikai labai noriai įsitraukia į pasirengimą Kalėdoms ir dovanų ruošimą. Kalėdų laiką dažnai leidžiame su šeima, todėl gera idėja yra įtikinti vaiką kartu su mumis paruošti dovaną močiutei ir seneliui. Kaip jam padėti ir kokias idėjas pasiūlyti?  

Dovana močiutei, dovana seneliui 

Dovanos, kurias kartu su vaikais ruošiame seneliams, gali būti rankų darbo arba pirktos. Tačiau svarbu, kad jos būtų asmeniškos ir patiktų žmogui, kuriam jos skirtos. Niekam nepatinka akivaizdžiai paskubomis ir neatsižvelgiant į gavėjo skonį pirktos dovanos. Kartais verčiamės per galvą, norėdami nupirkti ką nors labai originalaus, tačiau vis dėlto dažniausiai labiausiai tinka klasikinės dovanos.  

Prieš pradėdami ieškoti dovanos, kartu apsvarstykite, ar norite paruošti seneliams bendrą Kalėdų dovaną, ar kiekvienam iš jų atskirai nupirkti ką nors asmeniško.  

Kalėdų dovana suvyniota į popierių, perrišta lankeliu ir papuošta sausainiu.

Bendros Kalėdų dovanos seneliams idėjos 

Jei nusprendėte pirkti vieną Kalėdų dovaną močiutei ir seneliui, rinkitės tai, kas patiks jiems abiem. Tai gali būti su jų bendru gyvenimu, interesais ar prisiminimais susijęs daiktas. Kokią išrinkti bendrą anūkės ar anūko Kalėdų dovaną seneliams? 

 • Šeimos nuotraukų albumas – visi kartais mėgsta prisiminti gražias praeities akimirkas. Jei dar turite šiek tiek laiko, galite įsigyti nuotraukų albumą ir į jį sudėti išryškintas nuotraukas.  
 • Sveikų skanėstų rinkinys – padovanoję močiutei ir seneliui sveikų užkandžių, vaisių arba galbūt jų vartojamų vitaminų preparatų krepšelį, parodysite, kad rūpinatės jų sveikata.  

Bendros dovanos močiutei ir seneliui yra gera idėja, tačiau taip pat prasminga pirkti atskiras dovanas. Juk kiekvienas turi asmeniškų pomėgių ir svajonių, kurias galima išpildyti per Kalėdas.  

Kalėdinė dovana močiutei 

Beveik kiekviena močiutė apsidžiaugs išvydusi gėles – ypač vazonines, kurios džiugins akį daug ilgiau nei puokštės. Bet tai dar ne viskas. Ką dar galima padovanoti močiutei Kalėdoms? 

 • Tekstilės gaminiai – minkšta antklodė ar dekoratyvinė pagalvėlė, kurią galima pakišti po nugara – tai smulkmenos, kurios pradžiugins močiutę ir pravers jai kasdieniame gyvenime. Jei norite išrinkti praktišką Kalėdų dovaną močiutei, tai gali būti gera idėja. 
 • Rinkinys rankdarbiams – jei jūsų močiutė neturi regos problemų  ir mėgsta megzti ar nerti, spalvingų siūlų rinkinys tikrai pravers. 
 • Kalėdinis puodelis – tai puiki Kalėdų dovanos močiutei  idėja! Puodelis su Kalėdų motyvu ne tik papuoš interjerą, bet ir bus praktiška dovana, naudojama kiekvieną dieną. Pepco galima rasti įvairiausių puodelių su Kalėdų motyvais. 

Pepco infografikas Rankų darbo dovanos seneliams Kalėdų proga.

Kalėdų dovana seneliui 

Mėgstantys meistrauti seneliai tikrai nudžiugs išvydę naujų įrankių rinkinį. Ką dar galima padovanoti seneliui Kalėdoms? Idėjos gali būti įvairios: 

 • Kalėdinės kojinės – būtinai storos ir šiltos! Kalėdų dovanos seneliui gali būti teminės ir praktiškos. 
 • Skanėstai – galbūt sausainiai su prieskoniais ar šokoladiniai saldainiai? 
 • Šiltas megztinis – gali būti papuoštas Kalėdų motyvu. 

Daugelį išvardytų Kalėdų dovanų idėjų močiutei ir seneliui galite rasti „Pepco”! Kaip vaikas gali prisidėti, jei dovana jau paruošta? Seneliams tikrai patiks, jei jis kūrybiškai supakuos dovaną. „Pepco” siūlo ne tik dekoratyvinį dovanų pakavimo popierių, bet ir dekoravimo priedus – įvairių spalvų kaspinus, blizgučius ir juosteles. Leiskite vaikui pačiam papuošti dovanos pakuotę, nepirškite jam savo nuomonės – juk tai jo indėlis ruošiant Kalėdų dovaną seneliams. Tačiau jam ar jai  gali prireikti pagalbos pasirašant – laiškelio prie dovanos turinys yra užduotis tėvams arba vyresniesiems broliams ir seserims. 

Kalėdų dovana močiutei – rankų darbo atvirukas 

Šeima įteikia kalėdinę dovaną močiutei.

Dažniausiai močiutės yra didelės anūkų ir anūkių meninės kūrybos gerbėjos. Neretai joms gražiausia dovana yra paties vaiko rankų darbas.  

Kaip padėti vaikui sužadinti kūrybiškumą ir paruošti ką nors įdomaus močiutei? Rankų darbo atvirukas bus gera idėja, jei jis bus sukurtas keliais būdais – ne tik naudojant spalvotus pieštukus. Platus „Pepco” mokyklinių reikmenų asortimentas sudaro galimybę apjungti įvairias dailės formas, pavyzdžiui, derinti tapybą su piešimu.  

Verta paskatinti vaiką pridėti elementų iš sagų, blizgučių ar kitų tam tikros formos smulkmenų, kurios gali suteikti tikrai įdomų vizualinį efektą. Vaikai yra tokie išradingi, kad tikrai žinos, kaip juos panaudoti. Jei ne – verta užsiminti, kad rankų darbo atviruke jie pavaizduotų save kartu su seneliais,
tai tikrai nudžiugins kiekvieną močiutę. 

Dovana seneliui – nuotraukų rėmelis 

Seneliai taip pat labai vertina anūkų kūrybiškumą. Tačiau dauguma šeimų labiausiai vertinamos praktiškos dovanos. Kaip tai suderinti? Nuotraukų rėmelis su anūkės ar anūko rankų darbo dekoracijomis
tikrai pradžiugins senelio širdį.  „Pepco” galima įsigyti įvairių variantų ir dydžių gatavų nuotraukų rėmelių. Be to, vaikas gali papuošti rėmelio kraštus, pavyzdžiui, užklijuoti širdeles arba dekoruoti blizgučiais. Viduje gali būti bendra vaiko ir senelių nuotrauka – geriausia, kad vaikas pats pasirinktų nuotrauką, kurią norėtų padovanoti seneliams. 

Asmeniškai skirta Kalėdų dovana močiutei ir seneliui 

Jei norime išrinkti asmeniškai skirtą dovaną, verta pagalvoti apie pagalvėlę, marškinėlius arba puodelį su užrašu ar nuotrauka. Kartu su vaiku išrinkite nuotrauką arba užrašą, kuris turėtų būti ant dovanos, pavyzdžiui, „Močiutei Kotrynai“ arba „Seneliui Juozui“. Gatavų pagalvėlių ar puodelių galima įsigyti „Pepco”. Yra daug spaustuvių, kurios padės perkelti nuotrauką ar užrašą ant daikto, kurį ketiname dovanoti, paviršiaus. Verta leisti vaikui pačiam pasirinkti – tegul jis sprendžia, kaip turėtų atrodyti pagalvėlė ar puodelis, kokia turi būti užrašo spalva ir jo tekstas. Vaikas didžiuosis savo sprendimu, o mes – jo savarankiškumu. 

Dovanos močiutei ir seneliui šv. Mikalojaus ar Kalėdų proga ruošimas kartu su vaiku
tai ne tik galimybė ugdyti mažųjų kūrybiškumą ir rankų darbo įgūdžius, bet ir vertingai praleistas laikas bendroje šeimos veikloje 

„Pepco” tiki, kad geriausios dovanos yra tos, kurias kuriant nepagailėta širdingų pastangų. Padėdami vaikams kurti rankų darbo dovanas, mokome juos ne tik dovanoti, bet ir šeimos tradicijų bei kartų ryšio svarbos. Šie su meile ir atsidavimu sukurti nedideli meno kūriniai tikrai sujaudins senelius ir jų veidus nušvies šypsena, jie bus ypatingų jausmų išraiška ir sukurs nepamirštamus prisiminimus. Šiuo ypatingu švenčių laikotarpiu kviečiame visus tėvelius pasinaudoti mūsų patarimais ir idėjomis bei kartu su vaikais sukurti artimiesiems kažką tikrai išskirtinio.