Turinys:

 1. Pradėkite nuo matmenų nustatymo
 2. Pasirinkite savo stilių
 3. Kaip įrengti mažą virtuvę? Praktiškai su „Pepco“!
 4. Mažos virtuvės baldai
 5. Kaip įrengti mažą virtuvę su langu?

Mažos virtuvės įrengimas neturi būti sudėtingas. Net ir labai ribotoje erdvėje galima sukurti funkcionalią ir estetišką virtuvę. Nuo ko pradėti? Kaip įsirengti mažą virtuvę ir apie ką negalima pamiršti?

Pradėkite nuo matmenų nustatymo

Geriausi projektai prasideda nuo tikslaus patalpos išmatavimo. Sudėtinga planuoti spintelių išdėstymą, kai nežinote tikslių patalpos, kurioje jos bus statomos, matmenų. Pasiimkite matavimo juostą ir patikrinkite:

 • Tikslius patalpos matmenis – matuojami nuo grindų.
 • Kiekvienos sienos matmenis, atsižvelgiant į esamas nišas, įrenginius, langų ir durų angas. 
 • Tokių daiktų kaip palangės, elektros lizdai ir pan. aukštį nuo grindų.

Kad būtų lengviau, galite nubraižyti patalpos ir kiekvienos sienos planą arba nufotografuoti. Remdamiesi atliktais matavimais galite pradėti planuoti naują virtuvę. 

Pasirinkite savo stilių

Nedidelė virtuvė gali būti minimalistinė, tačiau ji taip pat gali būti klasikinio ar modernaus stiliaus. Ieškokite įkvėpimo internete ir nuspręskite, koks stilius Jums labiausiai tinka. Atminkite, kad:

 • Mažoje virtuvėje negali būti betvarkės – todėl geriau tinka tvarkingas uždarų spintelių išdėstymas, o ne tas, kuriame dauguma daiktų laikomi viršuje.
 • Nedidelėje virtuvėje gerai tinka dviejų ar trijų spalvų interjerai. Jie nebūtinai turi būti šviesių atspalvių – svarbu, kad jų nebūtų per daug. 

Bet kuri virtuvė gali būti graži ir funkcionali – tai priklauso nuo nuoseklumo ir gero plano. Jei pasirinkote tam tikrą stilių, laikykitės jo. Rinkitės derančius „Pepco“ virtuvės reikmenys mažai virtuvei, o ne skirtingos estetikos daiktus. 

„Pepco“ infografikas apie virtuvės darbo trikampį 

Kaip įrengti mažą virtuvę? Praktiškai su „Pepco“!

Vienas iš funkcionaliausių principų, taikomų įrengiant mažą virtuvę, yra darbo trikampio principas ir su juo susijęs suskirstymas į tris zonas:

 1. Atsargų ir laikymo zoną.
 2. Maisto ruošimo ir plovimo zoną.
 3. Gaminimo zoną.

Atsargų ir laikymo zonoje turėtų būti šaldytuvas ir baldai su lentynomis, stalčiais ar cargo krepšių sistemomis, kad būtų galima sutalpinti visas reikalingas atsargas ir sandėliavimo reikmenis. Čia taip pat galima rasti įvairių mažos virtuvės maisto ir gėrimų indai ir indų bei priedų. Maisto ruošimo ir plovimo zonoje turėtų būti plautuvė ir, jei įmanoma, indaplovė, taip pat maisto ruošimo stalviršis. Kita vertus, maisto ruošimo zonoje reikia viryklės, stalviršio ir galbūt kitų prietaisų, pavyzdžiui, orkaitės ar mikrobangų krosnelės. 

Pagal darbo trikampio principą kiekviena zona yra viena iš trikampio viršūnių. Atstumai tarp jų neturėtų būti nei per dideli, nei per maži. Detalės, žinoma, priklauso nuo konkretaus interjero.

Mažos virtuvės baldai

Nedidelė virtuvė su baltais skandinaviško stiliaus baldais

Priklausomai nuo patalpos formos ir jos specifikos, galite rinktis įvairius baldų išdėstymo variantus, pavyzdžiui, L formos, U formos arba vienos eilės. Šiuo metu baldus galima užsisakyti arba įsigyti iš virtuvės baldų studijų ir staliaus, kad virtuvė būtų įrengta praktiškai nuo grindų iki pat lubų arba šiek tiek žemiau. 

Viena vertus, aukšti baldai ir visiškai uždengtos sienos gali atrodyti pribloškiančiai. Kita vertus, visiškai išnaudojus erdvę, nepaisant mažo virtuvės ploto, joje bus galima laikyti daug daiktų. 

Norėdami pasirinkti spintelių skaičių ir jų tipą, pagalvokite, kas konkrečiai jose bus laikoma. Galbūt esate minimalistas ir naudojate tik du puodus ir vieną keptuvę? O gal turite daug indų ir norite rasti jiems vietą? Rinkdamiesi baldus mažai virtuvei, atkreipkite dėmesį į jų ergonomiškumą ir funkcionalumą. Stenkitės išnaudoti kiekvieną erdvės gabalėlį, tačiau taip pat nesistenkite, kad jis neatrodytų perkrautas – gera idėja yra parinkti viršutines spinteles prie sienos spalvos, kad jos būtų daug subtilesnės.

Kaip įrengti mažą virtuvę su langu?

Nors gaminti maistą virtuvėje su langu neabejotinai maloniau nei be lango, šis architektūrinis elementas taip pat gali būti kliūtis, kai reikia sutvarkyti erdvę. Jei langas yra ant sienos, kurioje planuojate statyti virtuvę, apsvarstykite galimybę įrengti stalviršį, kuris kartu būtų ir palangė. Jei langas yra šoninėje sienoje, prie jo galite pastatyti stalą arba suplanuoti virtuvės stalviršio praplėtimą, kad atsirastų erdvė kavai gerti ir maistui valgyti. 

Atminkite, kad virtuvės langas neturėtų būti prie pat dujinės viryklės. Kitų tipų viryklėms panašių rekomendacijų nėra, nors gaminant ir kepant gali atsirasti garų ir purslų. Kai šalia viryklės yra langas, lengva sutepti jį ir bet kokią lango dekoraciją, pvz., užuolaidą ar žaliuzę. 

Įrengti mažą virtuvę gali būti gana sudėtinga, tačiau tinkamas planas padės išvengti klaidų ir pasirinkti geriausią stilių bei baldus Jūsų erdvei.